Trwa ładowanie...
IAR
obligacje

Hiszpania domaga się nielimitowanej interwencji

Hiszpański minister finansów Luis de Guindos domaga się zdecydowanej i nieograniczonej żadnym limitem interwencji Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Pomoc miałaby polegać na wykupieniu hiszpańskich obligacji i złagodzeniu napięć na rynkach finansowych.
Share
Hiszpania domaga się nielimitowanej interwencji
Źródło: AFP, Fot: Daniel Roland
d21vtqk

Deklarację tę złożył minister w wywiadzie udzielonym hiszpańskiej agencji EFE. Zdaniem Luisa de Guindosa, EBC nie powinien wyznaczać sobie ani dopuszczalnej wielkości, do jakiej wykupi hiszpański dług, ani daty do której będzie interweniował. Ważne też, aby do zakupu doszło nie podczas przetargów, ale na wtórnym rynku, gdzie odbywa się właściwy obrót obligacjami.

Zapytany o zobowiązania, jakie miałyby narzucić Hiszpanii za udzieloną pomoc EBC i kraje eurolandu, minister finansów odpowiedział, że prawdopodobnie zostaną one ustalone na wrześniowych spotkaniach Ecofinu i eurolandu.

Jak poinformowało PR biuro prasowe ministerstwa finansów, lada dzień Hiszpania zwróci się o pierwszą transzę międzynarodowej pożyczki dla banków. Euroland zgodził się na przekazanie 100 mld euro, pierwsza transza miałaby wynieść 30 mld euro.

d21vtqk

Podziel się opinią

Share
d21vtqk
d21vtqk