Trwa ładowanie...
d44e1z1
10-03-2017 10:36

Huckleberry Games ustalił premierę gry 'Edengrad' na 4 kwietnia

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) - Huckleberry Games ustaleniu terminu premiery gry "Edengrad" na platformie Steam na 4 kwietnia, podała spółka. Debiut produkcji jest ściśle związany z planowanym wejściem spółki na rynek NewConnect do końca II kw. 2017 r.

d44e1z1
d44e1z1

"Według wewnętrznych badań, jakie emitent przeprowadził w celu ustalenia jak najlepszej daty debiutu, początek kwietnia jest bardzo dobrym terminem do wypuszczenia tego typu gry. Gra 'Edengrad' zostanie wprowadzona do dystrybucji w wersji Alpha, czyli w fazie wczesnego dostępu, co wynika z chęci budowania wokół niej szerokiej społeczności oraz umożliwienia graczom realnego wpływu na proces tworzenia gry. Spółka oczekuje dużego zainteresowania swoją produkcją oraz liczy na wysoką sprzedaż na rynkach zagranicznych" - czytamy w komunikacie.

Gra "Edengrad" początkowo miała pojawić się na platformie Steam już w połowie marca, jednak rygorystyczne wymagania certyfikacyjne spowodowały, że premiera gry została ostatecznie ustalona na 4 kwietnia. Na dłuższy czas oczekiwania na debiut złożyły się też konieczność implementacji polityki zabezpieczeń platformy Steam oraz dostosowania gry dla dużej grupy odbiorców z Europy Wschodniej, podkreślono w informacji.

"To właśnie na stworzeniu zaangażowanej społeczności zależy nam najbardziej. Udostępnienie gry w fazie Alpha pokazuje, że Huckleberry Games liczy na aktywny wkład graczy nie tylko w tworzenie i rozwój gry, ale i w zapewnienie szerokiego grona zainteresowanych odbiorców. Od początku powstawania gry dajemy graczom możliwość wyrażenia opinii czy sugestii poprzez platformę Steam, forum 'Edengradu' oraz portale społecznościowe, budując bazę przyszłych nabywców gry i zainteresowanie wokół projektów spółki" - powiedział prezes Patryk Borowski, cytowany w komunikacie.

Spółka podkreśla, że premiera gry "Edengrad" jest ściśle powiązana z jej planowanym debiutem na rynku NewConnect. W najbliższym czasie Huckleberry Games złoży niezbędne dokumenty do KDPW, a następnie wniosek do GPW o wprowadzenie akcji do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect.

d44e1z1

"Plany spółki zakładają, że jej debiut na alternatywnym rynku powinien nastąpić do końca II kw. 2017 r." - stwierdzono.

Huckleberry Games z oferty publicznej akcji serii E pozyskała ponad 2 mln zł. W ramach przeprowadzonej oferty publicznej spółka dokonała przydziału 102 439 szt. akcji serii E, na które zapisy złożyło 133 inwestorów. Cena emisyjna wynosiła 20 zł za akcję.

Środki pozyskane przez Huckleberry Games zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier na komputery PC, konsole i urządzenia VR oraz na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry "Edengrad".

"Wejście na rynek NewConnect oznacza dla spółki możliwość pozyskania środków na rozwijanie oraz dopracowanie koncepcji gry, a także urzeczywistnienie pomysłów naszych najbardziej aktywnych i zaangażowanych fanów. Huckleberry Games pokazuje tym samym, że jest spółką, która dba o przejrzystość i pokłada duże zaufanie w swoim otoczeniu" - dodał Borowski.

d44e1z1

Spółka do produkcji swoich gier wykorzystuje nowoczesny silnik unity3d. Serwer użyty przy produkcji gry "Edengrad" jest autorską technologią spółki, a metody w nim wykorzystane są innowacyjne na skalę światową, wskazano w materiale.

"Spółka chce również przygotować aplikację mobilną dla graczy 'Edengradu', w której będą się oni komunikować z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze, m.in. rozpoczęciu wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium" - czytamy w komunikacie.

Strategia rozwoju Huckleberry Games zakłada dalsze realizowanie bardzo innowacyjnych gier. W najbliższym czasie spółka będzie zajmowała się produkcją gry "Edengrad: Arena", która będzie przeznaczona na urządzenia VR. Następną bardzo ważną produkcją studia Huckleberry Games będzie gra RPG "Stay Hungry" przeznaczona na komputery PC oraz konsole. Jej premiera w wersji Early Access została zaplanowana na rok 2017/2018.

Huckleberry Games zajmuje się produkcją innowacyjnych gier typu MMORPG i pracuje obecnie nad produkcją wieloosobowej gry o nazwie "Edengrad".

(ISBnews)

d44e1z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44e1z1