Trwa ładowanie...
d333ai2

iAlbatros ma list intencyjny ws. kontraktu wartego do 150 mln euro rocznie

Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - iAlbatros - spółka z grupy SMT - podpisała list intencyjny z Havas Voyages, dotyczący udostępnienia technologii do rezerwacji hotelowych dla korporacyjnych klientów biura podróży. Szacowana wartość planowanych rezerwacji będzie stopniowo wzrastała od 50 mln do 150 mln euro rocznie, poinformował prezes iAlbatros SAS oraz wiceprezes SMT Moncef Khanfir.

Share
d333ai2

"Mamy bardzo ambitne plany związane z rozwojem międzynarodowym. Pozyskanie tak dużego klienta to dla nas przesłanka, aby sądzić, że jesteśmy w stanie pozyskiwać podobne budżety na całym świecie" - powiedział Khanfir, cytowany w komunikacie.

Havas Voyages należy do największych agencji podróży na rynku francuskim i obsługuje zarówno klientów biznesowych, jak i klientów indywidualnych.

"iAlbatros w ramach współpracy wdroży dedykowaną wersję swojego systemu dopasowaną do potrzeb klientów biura podróży. Havas Voyages w ramach współpracy zobliguje się do dokonywania wszystkich rezerwacji dla swoich klientów wyłącznie poprzez system iAlbatros, włączając w to obecny program hotelowy. Aktualnie strony przewidują, że szacowana wartość planowanych rezerwacji będzie stopniowo wzrastała od 50 mln do 150 mln euro" - podano w komunikacie.

d333ai2

Niedawno spółka rozszerzyła współpracę z biurem podróży Globeo Travel, zwiększając szacowaną roczną wartość kontraktu z 3,5 mln do 11,8 mln euro. We wrześniu 2015 r. iAlbatros pozyskał również 4-letni kontrakt z francuską instytucją badawczą IRD o całkowitej szacowanej wartości 5 mln euro.

iAlbatros to spółka założona w 2010 roku wdrażająca technologię rezerwacji hotelowych dla biznesu w modelu SaaS. iAlbatros oferuje swoim klientom system rezerwacji zapewniający dostęp do bazy ponad 200 tys. hoteli. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi oraz znacznie ograniczyć koszty związane z organizacją delegacji, podano również.

SMT informowało w kwietniu o zamiarze zwiększenia udziału w iAlbatros do 100%. Zamiarem zarządu jest zrealizowanie fuzji spółki SMT i iAlbatros oraz kontynuacja działalności pod nazwą iAlbatros. W ten sposób iAlbatros stanie się marką notowaną na GPW. Spółka iAlbatros zgodnie z ogłoszonymi prognozami powinna w roku 2019 wygenerować 695,1 mln zł przychodów przy 28 mln zł zysku netto.

Grupa kapitałowa SMT (dawniej ADV) realizuje strategię zorientowanej na obszary IT, a w szczególności na rozwijaniu biznesu opartego na własnych produktach. Spółka w październiku 2007 roku debiutowała na rynku NewConnect, a od kwietnia 2011 roku akcje SMT są notowane na rynku podstawowym GPW.

(ISBnews)

d333ai2

Podziel się opinią

Share
d333ai2
d333ai2