IBM dla Lublina: jak lepiej porozumiewać się z mieszkańcami

IBM przygotował dla urzędu miejskiego w Lublinie rekomendacje dotyczące zarządzania informacją oraz komunikacji z mieszkańcami, w tym cudzoziemcami. Nad zaleceniami pracowali w Lublinie przez 4 tygodnie przedstawiciele koncernu z 12 krajów w ramach wolontariatu pracowniczego.

26.03.2015 12:20

"Cieszymy się, że zespół IBM wybrał Lublin na projekt wymiany doświadczeń i konsultacji w obszarach kluczowych dla rozwoju miasta. Dążymy do nieustannego udoskonalania funkcjonowania urzędu, a sprawna komunikacja z interesantami jest jednym z kluczowych obszarów w tym zakresie. Chcemy, żeby urząd miasta był jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców, w tym cudzoziemców, którzy wybrali nasze miasto. Sięganie po sprawdzone praktyki, także ze świata biznesu, jest jedną z najlepszych dróg" - powiedział PAP prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

W programie wolontariatu pracowniczego - IBM Corporate Service Corps - uczestniczyli przedstawiciele koncernu m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Singapuru, Chin, Indii, Francji, Brazylii i Argentyny. Menedżerowie IBM spotykali się z przedstawicielami administracji publicznej, instytucji edukacyjnych i organizacji pozarządowych.

Pracownicy IBM badali jak miasto zbiera informacje i dzieli się nimi, a także jak wykorzystuje sygnały zwrotne, które otrzymuje od interesantów. Przeprowadzili ponadto rozmowy z cudzoziemcami, którzy studiują lub pracują w Lublinie. Konsultanci IBM pytali m.in. o dostępność oferty edukacyjnej dla obcokrajowców i wyzwania z jakimi muszą się oni na co dzień zmagać mieszkając w Lublinie.

"Jesteśmy pod dużym wrażeniem ilości i innowacyjności projektów podejmowanych przez Urząd Miasta mających na celu zwiększenia satysfakcji życia mieszkańców Lublina" - oceniła reprezentująca Grupę IBM CSC Latika Raina.

"W trakcie realizacji programu mieliśmy okazję poznać wielu ekspertów pracujących na rzecz optymalizacji, dostępności i wdrażania usług samorządowych. Doceniamy ich zaangażowanie i profesjonalizm w pracy z nami" - podkreśliła.

Z działań rekomendowanych przez IBM miasto wybierze te, które będzie chciało zrealizować.

Przedstawiciele IBM pracowali także nad udoskonaleniem strategii inkubatora przedsiębiorczości prowadzonego przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny. Zaproponowali działania promocyjne dla inkubatora, określili zakres usług, które może oferować np. wirtualne biuro oraz opracowali zasady polityki cenowej. (PAP)

łm/ ura/

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)