Trwa ładowanie...
d30lmhv
banki

Idea Bank uruchamia moblilny oddział Idea Hub Express w pociągach PKP Intercity

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Idea Bank uruchomił projekt pn. Idea Hub Express, w ramach którego w wybranych pociągach PKP Intercity kursować będzie wagon, będący pierwszą placówką bankową na torach i jednocześnie pierwszym coworkingiem dla podróżujących, poinformowała członek zarządu banku Małgorzata Szturmowicz.

Share
d30lmhv

"Podróże są nieodłącznym elementem prowadzenia własnego biznesu. Przedsiębiorcy spotykają się z klientami i kontrahentami, badają nowe rynki. Małe firmy z czasem się rozrastają, powstają filie w nowych miejscowościach. Ponieważ zawsze staramy się być tam, gdzie są przedsiębiorcy, od dziś będziemy towarzyszyć im także w podróży. Dzięki współpracy z PKP Intercity, stworzyliśmy bezprecedensowy projekt - pierwsze mobilne biuro Idea Hub Express, dając pasażerom możliwość lepszego wykorzystania czasu spędzanego w podróży" - powiedziała Szturmowicz podczas konferencji prasowej.

Z badania sondażowego przeprowadzonego przez Idea Bank wynika, że 61% małych firm prowadzi działalność na obszarze większym niż jedno województwo. Większość ich właścicieli (82%) deklaruje, że podróże są nieodłącznym elementem posiadania własnej firmy. Aż 57% przedsiębiorców działających na obszarze większym niż jedno województwo spędza w podróży ponad 10 godzin tygodniowo. Z drugiej strony, 60% przedsiębiorców nie ma biura, a 56% nie dysponuje miejscem do spotkań biznesowych. To m.in. na ich potrzeby odpowiada projekt Idea Banku, podkreśliła członek zarządu.

Pierwszy mobilny coworking ułatwi pracę podróżującym na trasach Warszawa-Poznań-Warszawa, Warszawa-Kraków-Warszawa i Warszawa-Wrocław-Warszawa. Do wybranych pociągów PKP Intercity kursujących na tych liniach dołączony zostanie specjalny wagon Idea Hub Express. Wagon został przystosowany do pracy biurowej, jest wyposażony w stół, wygodne krzesła oraz ekran do wyświetlania prezentacji. Podróżni mają też do dyspozycji sprzęt biurowy (drukarka, skaner), ładowarki do telefonów oraz niezbędne łącza, a także ekspres do kawy i codziennie świeżą prasę, wyjaśniła Szturmowicz.

d30lmhv

"W wagonie będzie też możliwość założenia rachunku, choć to nie jest główny cel inicjatywy" - dodała.

Z wagonu może skorzystać każdy pasażer posiadający ważny bilet, klientom Idea Banku przysługuje jednak pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc. Bank liczy też na to, że Idea Hub Express będzie okazją do pozyskania nowych klientów, oferując im możliwość przejazdu na podstawie darmowych voucherów, które można otrzymać w stacjonarnych placówkach Idea Hub w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

"Obsługę podróżnych korzystających z Idea Hub Express będą prowadzić najlepsi pracownicy Idea Banku. Idea Hub Express to nie tylko pierwsze mobilne biuro, ale też pierwsza placówka bankowa na torach. Ten unikalny na skalę światową projekt jest wizytówką Idea Banku. W kwietniu Idea Hub Express będzie kursował z Warszawy do Poznania, w maju z Warszawy do Krakowa, a w czerwcu z Warszawy do Wrocławia, wyjeżdżając w godzinach porannych i wracając do stolicy wieczorem" - powiedziała także Szturmowicz.

Idea Bank posiada obecnie 8 stacjonarnych placówek Idea Hub w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Latem dodatkowo funkcjonował tzw. Summer Hub, zlokalizowany w Warszawie nad brzegiem Wisły. Idea Huby to nie tylko miejsca do pracy, ale też miejsca spotkań przedsiębiorców, warsztatów biznesowych i prezentacji.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w Internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w 2015 roku.

(ISBnews)

d30lmhv

Podziel się opinią

Share
d30lmhv
d30lmhv