Trwa ładowanie...
d36w5y4
18-01-2017 14:15

IFM Investors nie ma już wyłączności negocjacyjnej na kupno aktywów EDF Polska

Warszawa, 18.01.2017 (ISBnews) - EDF i IFM Investors rozwiązały umowę na wyłączność negocjacji sprzedaży aktywów kogeneracyjnych Grupy EDF w Polsce, w tym Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, podała spółka.

d36w5y4
d36w5y4

"Zarząd [...] powziął informację, że została rozwiązana umowa na wyłączność negocjacji sprzedaży aktywów kogeneracyjnych Grupy EDF w Polsce, w tym emitenta, pomiędzy EDF a IFM Investors" - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia 2016 r. Grupa EDF otrzymała od Ministerstwa Energii informację o braku zgody na podział EDF Polska, który był elementem sprzedaży jej polskich aktywów.

W końcu listopada 2016 r. Enea, Energa, Polska Grupa Energetyczna (PGE)
i PGNiG Termika - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - złożyły EDF International SAS nową ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce, posiadających konwencjonalne aktywa wytwórcze oraz prowadzących działalność usługową. W połowie grudnia ub.r. minister energii Krzysztof Tchórzewski informował, że konsorcjum może zostać poszerzone.

Pod koniec października 2016 r. IMF Investors - właściciel 40% w Veolia Energia Polska - rozpoczął wyłączne negocjacje z EDF w sprawie przejęcia portfela elektrociepłowni i sieci ciepłowniczych w Polsce. EDF przyznał wówczas czeskiemu holdingowi EPH wyłączność negocjacyjną w związku z procesem sprzedaży Elektrowni Rybnik.

EDF ma 10-proc. udział w rynku energii elektrycznej i 15-proc. udział w rynku ciepła sieciowego w Polsce.

(ISBnews)

d36w5y4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w5y4