Trwa ładowanie...
d1ah9xv
d1ah9xv

iFun4all chce debiutować na NC do połowy roku, w III kw. wydać 'Serial Cleaner'

Warszawa, 21.04.2016 (ISBnews) - iFun4all, której jedynym wspólnikiem jest obecnie Bloober Team, chce zadebiutować na NewConnect przed końcem czerwca br., pozyskując w ramach oferty prywatnej ok. 2 mln zł na produkcję i marketing gier, poinformował prezes Michał Mielcarek.
Share
d1ah9xv

Nowa strategia spółki zakłada zastosowanie real world data (RWD), czyli włączanie do gier informacji pobieranych ze świata rzeczywistego. Pierwszą grą z wykorzystaniem RWD będzie "Serial Cleaner", której debiut planowany jest na III kw. 2016 r. Spółka planuje 2 debiuty gier rocznie.

"Real world data polega na tym, że będziemy pobierać informacje ze świata rzeczywistego. Może to być informacja dotycząca pogody, pory dnia i wiele innych. Łączymy więc świat rzeczywisty z wirtualnym. Uważamy, że rozszerzona rzeczywistość [augmented reality, AR] to będzie duża rzecz, większa niż virtual reality i chcemy w tym być. Do tej pory tego właściwie nikt nie robił" - powiedział Mielcarek podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka w ciągu 3 lat chce być w czołówce deweloperów wykorzystujących real world data w grach.

d1ah9xv

"'Serial Cleaner' ma olbrzymi potencjał, a dodatkowo z zastosowanie RWD będzie jeszcze bardziej do przodu. Nie zdziwiłbym się, gdyby się sprzedawał lepiej niż 'Layers of Fear'. Wydaje się idealna na Steam i konsole" - powiedział prezes Bloober Team Piotr Babieno.

"Nasza nowa produkcja będzie prezentować nie morderców, jak to często w grach bywa, ale specjalistę, który po nich sprząta. Nie było jeszcze takiej fabuły, a pierwsze opinie wydawców, którym pokazywaliśmy grę są znakomite" - dodał Mielcarek.

Po ofercie spółki Bloober pozostanie akcjonariuszem większościowym z udziałem min. 51%. Ok. 20% akcji będzie skierowane do nabycia przez pracowników, a ok. 20% będzie w ofercie. Oferującym jest DM BOŚ. Spółka zakłada, że po ofercie wycena będzie pomiędzy 10 a 15 mln zł.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

d1ah9xv

Podziel się opinią

Share
d1ah9xv
d1ah9xv