Trwa ładowanie...
dda0903

IK Investment Partners ogłosił wezwanie na 100% akcji Ferro po 10,5 za szt.

Warszawa, 04.02.2016 (ISBnews) - IK Investment Partners ogłosił - poprzez spółkę zależną Palmyra - wezwanie na 100% akcji Ferro po 10,5 zł za akcję, podał fundusz.

Share
dda0903

W ramach wezwania Palmyra zamierza nabyć 21 242 655 akcji Ferro, stanowiących 100% w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu. Warunkiem realizacji wezwania jest złożenie zapisów na co najmniej 80% wszystkich akcji (16 994 124 akcji).

Zapisy zaplanowano na 25 lutego - 25 marca br. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK.

Realizacja wezwania wymaga także uzyskania zgody właściwych organów antymonopolowych w Polsce, Rumunii i na Ukrainie na nabycie akcji.

"IK VII traktuje inwestycję długoterminowo. Fundusz planuje zmodyfikować strategię Ferro i wesprzeć firmę we wzroście organicznym, a także przy przejęciach" - czytamy w komunikacie funduszu.

dda0903

"Po osiągnięciu przez wzywającego, w wyniku wezwania, odpowiedniej liczby akcji w spółce, wzywający zamierza podjąć działania mające na celu wycofanie akcji z obrotu giełdowego, a następnie wzywający może zadecydować o podjęciu działań mających na celu zniesienie dematerializacji akcji" - podano też w wezwaniu.

Ferro podało także, że Palmyra zawarła wcześniej umowy z prezesem Ferro Anetą Raczek, wiceprezesami Arturem Deptą i Zbigniewem Gonsioremprezesem spółki zależnej Novaservis Vladimirem Sildem, przewodniczącym rady nadzorczej Ferro Andrzejem Hołójem oraz znaczącym akcjonariuszem ABH Holding. Zgodnie z tymi umowami, Palmyra zobowiązała się do ogłoszenia wezwania, a sprzedający zobowiązali się odpowiedzieć na nie i sprzedać odpowiednio:
- Aneta Raczek - 168 810 akcji,
- Artur Depta - 131 170 akcji,
- Zbigniew Gonsior - 131 170 akcji,
- Vladimir Sild - 75 000 akcji,
- Andrzej Hołój - 800 700 akcji,
- ABH Holding - 2 550 000 akcji.

"Po ogłoszeniu wezwania, zarząd spółki przedstawi swoje stanowisko w odpowiednim terminie zgodnie z przepisami Ustawy o ofercie" - czytamy w komunikacie Ferro.

IK Investment Partners to europejski fundusz private equity, skupiający się na spółkach o średniej wielkości ze Skandynawii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji, krajów Beneluksu, a także z Polski.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Spółka jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich firm - producenta armatury przepływowej, spółki Caleffi oraz La Torre. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od kwietnia 2010 r.

(ISBnews)

dda0903

Podziel się opinią

Share
dda0903
dda0903