Trwa ładowanie...

IKEA ma problemy z dostawami. "Zdecydowaliśmy się na podjęcie nadzwyczajnych kroków"

IKEA ma problemy z terminowym dostarczaniem zamówionych towarów, a klienci nie mogą składać reklamacji poprzez infolinię lub chatbota. Sieć tłumaczy, że problemy wzięły się z przerwania łańcucha dostaw w wyniku zakłóceń globalnych w portach.

IKEA ma problemy z dostawami. Sieć tłumaczy, skąd się wzięły IKEA ma problemy z dostawami. Sieć tłumaczy, skąd się wzięły Źródło: Flickr, fot: Hajime NAKANO
d37wkzm
d37wkzm

Klienci sklepów IKEA zamawiający w sieci skarżą się, że zamówienia do nich nie trafiają i nie są w stanie złożyć reklamacji. Doszło do tego, że nieformalnym biurem do składania reklamacji stał się profil IKEA na Facebooku - opisywaliśmy sytuację w sobotę.

Katarzyna W. Gebel z biura prasowego IKEA Retail w Polsce w odpowiedzi na nasze pytania przyznaje, że logistyka stanowi "duże wyzwanie" dla wszystkich firm (w tym IKEI), które są zależne od morskiego transportu. Jego przepustowość w ostatnich miesiącach jest mocno ograniczona - za sprawą przede wszystkim pandemii.

- Zakłócenia łańcucha dostaw, zatory w portach i historycznie wysoki popyt mają wpływ na równowagę na międzynarodowych rynkach, co przekłada się również na naszą działalność. Zagraniczne porty niekiedy mierzą się z nagłym wprowadzeniem obostrzeń związanych z nawrotem pandemii, a ta sytuacja ma poważne skutki dla eksporterów - podkreśla nasza rozmówczyni.

Podatek przychodowy. Firmy będą uciekały za granicę? Ekspertka: Nie polecam

- Aby zapewnić naszym klientom dostępność produktów, zdecydowaliśmy się globalnie na podjęcie nadzwyczajnych kroków, w tym na zakup własnych kontenerów i czarter dodatkowych statków - dodaje.

d37wkzm

Katarzyna W. Gebel zapewnia też, że IKEA stara się wdrożyć dodatkowe działania, które załagodzą obecną sytuację. Firma współpracuje również z dostawcami oraz lokalnymi partnerami dystrybucji.

- Chcemy podziękować naszym klientom za ich cierpliwość i zrozumienie, że część naszych produktów może być chwilowo niedostępna, a dostawy niektórych ich zamówień mogą być zrealizowane w innym terminie. Dokładamy wszelkich starań, aby nastąpiło to jak najszybciej i będziemy informować ich o nowym terminie dostaw - zapewnia przedstawicielka firmy.

W sobotę informowaliśmy również, że IKEA wyłączyła możliwość składania reklamacji poprzez formularz na stronie internetowej sieci. Klienci natomiast skarżą się, że z infolinią nie idzie się połączyć, a chatbot dostępny w serwisie firmy nie jest w stanie im pomóc i odsyła ich... na infolinię. Jak zatem decyzję o wyłączeniu formularza tłumaczy IKEA?

d37wkzm

- Formularz został wyłączony, by przyśpieszyć i poprawić jakość procesu składania reklamacji. Bezpośredni kontakt klientów poprzez infolinię lub chatbota pozwala nam szybciej zebrać całość informacji potrzebnych do jej rozpatrzenia - kończy Katarzyna W. Gebel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37wkzm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37wkzm