Trwa ładowanie...

IKEA wycinała 600-letnie drzewa w Rosji

Gigant meblowy IKEA stracił certyfikat, umożliwiający wycinkę drzew w północnej Karelii, po tym jak pojawiła się informacja, że firma wycina 600-letnie drzewa - pisze Daily Mail.

IKEA wycinała 600-letnie drzewa w RosjiŹródło: AFP, fot: pascal guyot
d2e7uv9
d2e7uv9

Certyfikat międzynarodowej organizacji non-profit Forest Stewardship Council, która zajmuje się promowaniem odpowiedzialnej wycinki drzew na świecie, został odebrany firmie Swedwood, należącej do IKEA. Do czasu wyjaśnienia sprawy, IKEA nie może wycinać drzew z tego połozonego na granicy z Finlandią rosyjskiego rejonu.

Swedwood miał pozwolenie na wycinkę drzew na obszarze 700 tys, akrów, pod warunkiem, że będzie omijał wycinkę starych drzew oraz powstrzyma się od pozyskiwania surowca ze zboczy. Przeprowadzony audyt wykazał jednak łamanie tych zasad.

Szacuje się, że IKEA wykorzystuje około 1 proc. światowej podaży drewna.

IKEA potwierdza zawieszenie certyfikatu, podkreślając, że to jedynie przejściowe problemy.

d2e7uv9

- Większość kwestii została już wyjaśniona. Teraz skupiamy się na usunięciu wszelkich pozostałych nieprawidłowości i przywróceniu certyfikatu FSC. Mimo iż to zawieszenie jest rozczarowujące, pokazuje to, że system FSC działa bez zarzutu - poinformowała rzeczniczka IKEA.

Jednocześnie firma podkreśliła, iż bierze pełną odpowiedzialność za lasy w Karelii i za prowadzone operacje. IKEA współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz władzami celem poprawienia zarządzania zasobami leśnymi w regionie.

d2e7uv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e7uv9