ycipk-1x7hiq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ikea

Ikea zafunduje pracownikom w Polsce dodatkowe emerytury

Dobre wyniki finansowe oraz ambitne plany rozwoju w Polsce przyczyniły się do podjęcia przez Ikea decyzji o zainwestowaniu 17 mln zł w plan emerytalny dla swoich pracowników - informuje spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ikea zafunduje pracownikom w Polsce dodatkowe emerytury
(WP.PL, Fot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0)
ycipk-1x7hiq

Według firmy dodatkowym wsparciem planu będzie Program Lojalnościowy Tack!, za pośrednictwem którego firma dzieli się z pracownikami wypracowanym zyskiem.

- Chcemy budować z naszymi pracownikami długotrwałe relacje i odpowiadać na ich potrzeby, dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w ich przyszłość i zadbać o nich również w okresie emerytalnym - powiedział Michał Pióro z Ikea Retail.

Spółka chwali się, że wprowadzając plan emerytalny, Ikea dołączyła do wąskiego grona firm w Polsce, które oferują swoim pracownikom tego rodzaju benefity. Obecnie jedynie około 2,5 proc. pracujących w Polsce jest objętych pracowniczymi programami emerytalnymi.

ycipk-1x7hiq

Pracowniczy Program Emerytalny zasilany jest poprzez wpłatę składki podstawowej, która stanowi stały procent od wynagrodzenia pracownika. Natomiast środki przekazywane do Pracowniczego Programu Oszczędnościowego pochodzą z Programu Lojalnościowego Tack!.

Ikea zatrudnia w Polsce około 13 tys. pracowników, w tym ponad 10 tys. w części produkcyjnej - Ikea Industry.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1x7hiq

ycipk-1x7hiq
ycipk-1x7hiq