Trwa ładowanie...
d2240cm
ikea

Ikea zafunduje pracownikom w Polsce dodatkowe emerytury

Dobre wyniki finansowe oraz ambitne plany rozwoju w Polsce przyczyniły się do podjęcia przez Ikea decyzji o zainwestowaniu 17 mln zł w plan emerytalny dla swoich pracowników - informuje spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ikea zafunduje pracownikom w Polsce dodatkowe emerytury
(WP.PL, Fot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0)
d2240cm

Według firmy dodatkowym wsparciem planu będzie Program Lojalnościowy Tack!, za pośrednictwem którego firma dzieli się z pracownikami wypracowanym zyskiem.

- Chcemy budować z naszymi pracownikami długotrwałe relacje i odpowiadać na ich potrzeby, dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w ich przyszłość i zadbać o nich również w okresie emerytalnym - powiedział Michał Pióro z Ikea Retail.

Spółka chwali się, że wprowadzając plan emerytalny, Ikea dołączyła do wąskiego grona firm w Polsce, które oferują swoim pracownikom tego rodzaju benefity. Obecnie jedynie około 2,5 proc. pracujących w Polsce jest objętych pracowniczymi programami emerytalnymi.

Pracowniczy Program Emerytalny zasilany jest poprzez wpłatę składki podstawowej, która stanowi stały procent od wynagrodzenia pracownika. Natomiast środki przekazywane do Pracowniczego Programu Oszczędnościowego pochodzą z Programu Lojalnościowego Tack!.

Ikea zatrudnia w Polsce około 13 tys. pracowników, w tym ponad 10 tys. w części produkcyjnej - Ikea Industry.

d2240cm

Podziel się opinią

Share
d2240cm
d2240cm