Trwa ładowanie...

Ile zarobią polscy piłkarze na Euro 2016

Euro 2016 to nie tylko sportowe emocje, ale też duże pieniądze. Jak duże i kto je otrzyma?

Ile zarobią polscy piłkarze na Euro 2016Źródło: Eastnews, fot: REPORTER
dxe10ox
dxe10ox

Za sam awans do Euro 2016 Polska otrzymała 8 mln euro. Od tego momentu za każdy wygrany mecz na turnieju zdobywamy kolejny milion euro, a za remis 500 tysięcy. Całą kwotę zgarnia PZPN, który jednostronnie ustala, jaki procent kwoty dostaną reprezentanci.

Łatwo policzyć, że oprócz 8 milionów za udział w mistrzostwach, PZPN otrzymał też 2,5 mln za fazę grupową (2 wygrane i remis) i 2,5 mln za występ reprezentacji w ćwierćfinale. A to może nie być jeszcze koniec. Do zdobycia są 4 mln za awans naszej reprezentacji do półfinału oraz 8 mln za wygraną w finale (lub 5 mln za drugie miejsce) co w najbardziej optymistycznej wersji będzie oznaczać 26,5 mln euro dla PZPN.

Ile z tych pieniędzy trafi do piłkarzy? Brakuje oficjalnych danych na ten temat, PZPN nie podaje takich informacji opinii publicznej. Nieoficjalne źródła mówią o około 40 proc. zarobionej kwoty. Została także zapowiedziana premia w przypadku zakwalifikowania się do fazy pucharowej.

*Zarobki trenerów *

Najwięcej - 5 mln euro w ciągu roku zarobił trener anglików - Roy Hodgson. Drugi z rocznymi zarobkami na poziomie 4,6 mln euro jest Antonio Conte prowadzący drużynę Włoch. Zarobki Adama Nawałki na poziomie 200 tys. euro w ciągu 12 miesięcy, w tym zestawieniu nie robią wrażenia.

dxe10ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxe10ox