Trwa ładowanie...
dsoken6
dsoken6

Immofinanz sfinalizował przejęcie ok. 26% akcji CA Immo

Warszawa, 02.08.2016 (ISBnews) - Immofinanz sfinalizował nabycie 25,69 mln akcji, stanowiących ok. 26%, CA Immobilien Anlagen AG od Terim Limited (Cypr) i czterech imiennych CA Immo od O1 Group Limited (Cypr), podała spółka. 
Share
dsoken6

"Zamknięcie transakcji odbyło się dzisiaj, we wtorek, 2 sierpnia 2016. Cena zakupu całego pakietu papierów wartościowych wyniosła ok. 604 mln euro" - czytamy w komunikacie.

"Zrealizowaliśmy wszystkie wymagane warunki w najkrótszym możliwie czasie i uzyskaliśmy niezbędne pozwolenia od władz antymonopolowych w sześciu krajach. Przejęcie akcji stanowi podstawę do połączenia tych dwóch firm w jedną z wiodących grup na rynku nieruchomości w Europie" - powiedział prezes Oliver Schumy, cytowany w komunikacie.

Wskazał, że portfele uzupełniają się wzajemnie wyjątkowo dobrze i spodziewa się znaczących synergii i zwiększenia atrakcyjności połączonej grupy na rynku kapitałowym.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)

dsoken6

Podziel się opinią

Share
dsoken6
dsoken6