Trwa ładowanie...
d3dudks

Immofinanz zwiększy udziały w warszawskim Empark Mokotów Business Park do 100%

Warszawa, 02.07.2015 (ISBnews) - Immofinanz nabędzie pozostałą część udziałów w warszawskim Empark Mokotów Business Park, stając się jego jedynym właścicielem. Spółka odkupuje brakujące udziały od byłego partnera joint venture - oddziału Heitman LLC, podał Immofinanz. Strony nie ujawniły informacji w zakresie ceny sprzedaży.

Share
d3dudks

Transakcja ta podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i oczekuje się, że jej zamknięcie odbędzie się we wrześniu 2015 roku.

"Pełne przejęcie Emparku wzmocni nasz portfel istniejących inwestycji oraz zrównoważony przepływ środków pieniężnych w Polsce, kraju będącym jednym z naszych rynków wzrostowych. Empark Mokotów Business Park oferuje także atrakcyjne możliwości w zakresie przebudowy, w najbliższych latach" - powiedział prezes Oliver Schumy, cytowany w komunikacie.

Empark Mokotów Business Park to jeden z największych kompleksów biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zlokalizowane w niedalekiej odległości od lotniska dziewięć budynków, które wchodzą w jego skład, ma łącznie ok. 117 tys. m2 powierzchni. Najemcy Emparku to największe międzynarodowe firmy reprezentujące takie sektory, jak: chemia, IT, FMCG czy bankowość.

Łącznie z Emparkiem, Immofinanz posiada w Warszawie 19 istniejących inwestycji biurowych i jest liderem na stołecznym rynku, z ok. 270 tys. m2 powierzchni biurowej powierzchni najmu, przypomina spółka.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)

d3dudks

Podziel się opinią

Share
d3dudks
d3dudks