Trwa ładowanie...
dnbtfxh

Inbank chce udzielić ponad 100 mln zł pożyczek i kredytów do końca br.

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - Estoński Inbank, który oficjalnie rozpoczął działalność w Polsce chce do końca tego roku udzielić pożyczek i kredytów na ponad 100 mln zł. Bank zapowiada  nawiązanie strategicznej współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi. Rozważa także zakup portfeli kredytowych od podmiotów działających na rynku, poinformowali przedstawiciele Inbanku.

Share
dnbtfxh

"Cele biznesowe wynikają wprost ze strategii grupy Inbank, która zakłada budowę pozycji lidera w segmencie szybkich kredytów bankowych udzielanych przez internet. Inbank do końca roku chce udzielić pożyczek i kredytów o wartości przekraczającej 100 mln zł" - podał bank w komunikacie.

Bank swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, proponując kredyty gotówkowe, szybkie pożyczki oraz lokaty - dostępne w kanale on-line.

"Skala ma dla nas znaczenie. Polska to duży, chłonny rynek, otwarty na innowacje technologiczne w obszarze finansów. Dostrzegamy pozytywne trendy oraz wysoką dynamikę wzrostu wolumenów kredytów konsumpcyjnych w Polsce - w tym w segmencie niskokwotowych kredytów i pożyczek udzielanych online. Wszystko razem tworzy przyjazny ekosystem i daje szanse na rozwój firmy, która w swoim DNA ma myślenie ukierunkowane na realne potrzeby finansowe klienta. Będziemy dążyli do tego, by polskim klientom zaoferować nasze najlepsze praktyki z rynku estońskiego"- powiedział współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej Inbank Priit P?ldoja, cytowany w komunikacie.

dnbtfxh

"Polacy, tak samo jak Estończycy, mają tendencję do ułatwiania sobie życia - dlatego jestem przekonany, że model działania Inbanku znajdzie na naszym rynku uznanie. Przy udzielaniu kredytów lub szybkich pożyczek online oferujemy maksymalną wygodę w uzyskaniu gotówki. Zapewniamy szybką decyzję kredytową, minimum formalności oraz atrakcyjne warunki cenowe" - powiedział dyrektor generalny oddziału Inbank w Polsce Maciej Pieczkowski, cytowany w komunikacie.

Strategia Inbanku oparta jest na trzech założeniach: bank oferuje wyłącznie te produkty, w których udzielaniu ma już duże doświadczenie, w segmentach, gdzie jest lub może być liderem; inwestuje w technologię i wykorzystuje ją do automatyzacji procesów biznesowych, by móc zapewnić efektywność operacyjną i bezpieczeństwo działalności; szuka nisz rynkowych i inwestuje w strategiczne partnerstwa z podmiotami z obszaru handlu, usług, nowych technologii.

Inbank podał, że w realizacji celów biznesowych ma pomóc rozwój strategicznej współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi. Bank deklaruje, że jest otwarty na kooperację z podmiotami innowacyjnymi, które dostarczają wysokiej jakości i rozwiązania finansowe.

"Rozważamy także możliwość zakupu portfeli kredytowych od podmiotów już działających na rynku. W tym wypadku nasze decyzje będą poprzedzone wnikliwą analizą jakości i dochodowości takiego portfela" - powiedział zastępca dyrektora generalnego Tomasz Rzeski, cytowany w komunikacie.

dnbtfxh

Inbank funkcjonuje w Polsce jako Oddział na zasadzie jednolitej licencji bankowej. Uruchomienie działalności w Polsce poprzedzone było procedurą notyfikacyjną, przeprowadzoną przed organami nadzoru nad rynkiem finansowym w Estonii oraz w Polsce. Działalność Oddziału Inbank w Polsce podlega bezpośrednio nadzorowi estońskich władz nadzorczych Finantsinspektsioon, który jest odpowiednikiem polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Bezpieczeństwo środków klientów zgromadzonych w Inbanku jest gwarantowane przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, będący odpowiednikiem polskiego BFG.

Inbank to licencjonowany bank z Estonii, specjalizujący się w finansowaniu konsumpcji detalicznej. Działa także na rynkach Austrii, Łotwy, Niemiec i Polski. W skład grupy Inbank wchodzą 4 spółki zależne i 2 stowarzyszone. Wraz ze spółkami zależnymi, Inbank posiada w Estonii 25% udział w sprzedaży kredytów ratalnych i 20% udział w sprzedaży kredytów gotówkowych.

Bank powstał ze spółki FinTech, działającej od 2010 r. pod marką Cofi, która wdrożyła na rynku estońskim innowacyjne rozwiązanie sprzedaży ratalnej w modelu partnerskim. Obecnie Inbank ma ponad 300 umów partnerskich w handlu detalicznym oraz ponad 160 tys. aktywnych umów z klientami.

Na koniec 2016 r. Inbank miał sumę bilansową o równowartości 375 mln zł, w tym kapitały własne na poziomie 52 mln zł. Zysk netto za 2016 r. wyniósł równowartość 11,7 mln zł, co oznacza zwrot na kapitałach własnych równy 26,6% przy wskaźniku kosztów do dochodów na poziomie 45,7%. Portfel kredytowy Inbank urósł w 2016 r. o 86%, a portfel depozytowy o 117%.

(ISBnews)

dnbtfxh

Podziel się opinią

Share
dnbtfxh
dnbtfxh