Trwa ładowanie...
d1pjaox

Indata odstępuje od oferty publicznej i odwołuje prognozy na 2015 r.

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - Indata Software odstąpiła od oferty publicznej akcji serii H, którą zamierzała przeprowadzić we wrześniu tego roku, podała spółka. Jednocześnie grupa odwołała prognozy wyników finansowych na 2015 rok.

Share
d1pjaox

"Powodem odstąpienia od oferty publicznej jest niekorzystna sytuacja na rynku finansowym, która w ocenie zarządu spółki niesie ryzyko uplasowania emisji akcji na niesatysfakcjonującym dla spółki i akcjonariuszy poziomie" - czytamy w komunikacie.

"Odwołujemy prognozę i rezygnujemy z przeprowadzenia oferty publicznej, ale nie należy łączyć tych dwóch zdarzeń. Odwołanie prognozy podyktowane jest obecną sytuacją rynkową, związaną z przesunięciem realizacji projektów informatycznych finansowanych ze środków unijnych pochodzących z nowego programu wsparcia rozwoju infrastruktury informatycznej. Indata Software w ramach dotychczas dostępnych funduszy unijnych, kompleksowo realizowała projekty IT dla ponad 60 firm" - powiedział prezes Indata Software Grzegorz Czapla, cytowany w komunikacie.

Dodał, że nowy program unijny miał ruszyć już na wiosnę tego roku, ale jego uruchomienie zostało przesunięte i już wie, że w związku z tym firma nie będzie w stanie zrealizować kontraktów, które planowała rozliczyć w tym roku.

d1pjaox

"Dlatego zdecydowaliśmy o odwołaniu prognozy finansowej na ten rok. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że rozwijamy się nadal dynamicznie i rezygnacja z wpływów ze sprzedaży akcji nie przeszkodzi nam w dalszym budowaniu pozycji grupy Indata. Odnosimy sukcesy w naszej podstawowej działalności i pomimo odwołania oferty publicznej, nie wykluczamy realizacji części rozwojowych planów strategicznych opisanych w prospekcie emisyjnym, w tym akwizycji, ale w nieco zmienionym zakresie oraz korzystając z innych form finansowania. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł poinformować o bardzo ważnym dla nas przejęciu spółki zajmującej się innowacyjnym segmentem usług informatycznych, dzięki któremu mamy możliwość wyjścia z usługami na cały świat" - dodał prezes Indata.

Indata Software nie rezygnuje z przejęć i już wkrótce poinformuje o akwizycji spółki z bardzo perspektywicznego segmentu rynku IT o zasięgu globalnym, podano również.

Grupa Indata Software jest holdingiem spółek informatycznych z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Indata Software jest czołowym dostawcą systemów informatycznych w Polsce. Prowadzi głównie działalność związaną z realizacją dedykowanych rozwiązań informatycznych (usługi software house)
dla przedsiębiorstw, jak również implementacją autorskich narzędzi informatycznych na zlecenia klientów. Jej działalność obejmuje także usługi outsourcingu IT, hostingu i usług z obszaru marketingu interaktywnego. Spółka w 2015 roku przeszła na GPW z NewConnect.

(ISBnews)

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox