Trwa ładowanie...
d3keb4e

Indeks WIG20 mierzy się z oporem przy 2200 pkt

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews/ City Index) - Indeksom WIG oraz WIG20 udało się zakończyć poniedziałek "nad kreską", pomimo rozpoczęcia sesji stratami. Późniejsza aktywność nabierających optymizmu kupujących wystarczyła, by pchnąć WIG20 o 0,87% w górę.

Share
d3keb4e

Globalne nastroje inwestorów pozostają jednak niepewne. Większość głównych rynków akcji rozpoczęła tydzień słabymi wynikami. Poziom emocji pozostaje wysoki, głównie ze względu na niepokoje inwestorów o kondycję światowej gospodarki oraz o potencjalny wpływ podniesienia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA. Z drugiej strony, poszukujący okazji inwestycyjnych wyczekują zwyżki, której spodziewają się po znaczącej wyprzedaży akcji na fali zwiększonej awersji do ryzyka.

Z punktu widzenia analizy technicznej, WIG20 pozostaje uwięziony poniżej poziomu 2180-2200 pkt, po masowej wyprzedaży z zeszłego tygodnia. Może to wstrzymać indeks w miejscu. Z drugiej strony, ewentualne przebicie w górę poziomu 2200 pkt może zachęcić "byki" do dołączenia się do zwyżkowej szarży.

Indeks szerokiego rynku WIG także dochodzi do siebie po wyprzedaży w ubiegłym tygodniu i przekroczył ponownie psychologiczną barierę 50 tys. pkt. Powyżej tego poziomu można spodziewać spodziewamy się oporu w okolicach 52 tys. pkt.

Chris Tedder z City Index

(ISBnews/ City Index)

d3keb4e

Podziel się opinią

Share
d3keb4e
d3keb4e