Trwa ładowanie...

Indeksy na Wall Street najniżej od miesiąca

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian. Wyjątek stanowi indeks Dow Jones, który spadł do najniższego od blisko miesiąca poziomu.

Indeksy na Wall Street najniżej od miesiącaŹródło: Jupiterimages
d4ia2vo
d4ia2vo

Spadki na Wall Street spowodowały przede wszystkim słabsze niż oczekiwano wyniki branży budowlanej w USA, w tym znaczny spadek liczby wydanych pozwoleń na budowę, oraz gorsze prognozy dla koncernu komputerowego Hewlett-Pakcard.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,55 proc. do 12 479,58 pkt. - najniższego od prawie miesiąca poziomu. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,03 proc. do 2783,21 pkt., zaś wskaźnik S&P 500 zniżkował o 0,04 proc. do 1328,98 pkt.

Gorsze prognozy dla spółki Hawlett-Packard, głównie ze względu na negatywne dla niej skutki kataklizmu w Japonii i spadek sprzedaży komputerów, spowodowały, że akcje tego koncernu poszły w dół o ponad 7 proc. O 0,93 proc. staniały papiery sieci handlowej Wal-Mart, mimo dobrych wyników finansowych spółki. Zdrożały o 1,72 proc. akcje koncernu biotechnologicznego Amgen, głównie dzięki na dobrym perspektywom wprowadzenia na rynek nowych leków. (PAP)

d4ia2vo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ia2vo