Trwa ładowanie...
dnhf2gs

Info-TV-FM wpłacił 15,1 mln zł za rezerwację częstotliwości na tv mobilną

10.7.Warszawa (PAP) - Info-TV-FM, spółka zależna NFI Magna Polonia, wpłaciła 15,1 mln zł za rezerwację częstotliwości na telewizję mobilną, co było warunkiem nabycia tych aktywów -...
Share
dnhf2gs

10.7.Warszawa (PAP) - Info-TV-FM, spółka zależna NFI Magna Polonia, wpłaciła 15,1 mln zł za rezerwację częstotliwości na telewizję mobilną, co było warunkiem nabycia tych aktywów - poinformowała spółka w komunikacie.

Pieniądze pochodziły ze środków własnych Info-TV-FM.

Pod koniec czerwca UKE wydał decyzję o rezerwacji częstotliwości dla spółki. Częstotliwości objęte rezerwacją mogą być wykorzystywane do 31 grudnia 2023 roku.

dnhf2gs

Spółka na początku marca wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej w technologii DVB-H. W złożonej ofercie zobowiązała się do zaoferowania co najmniej 16 programów od przynajmniej 16 dostawców i rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości oraz rozpoczęcia komercyjnego hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych w trzy miesiące od otrzymania rezerwacji częstotliwości.

Finansowanie tego projektu, którego koszt do 2012 roku ma wynieść według wcześniejszych informacji 200-300 mln zł, ma zapewnić NFI Magna Polonia.

Telewizja mobilna do końca maja 2015 roku dostępna będzie w 31 miastach, a potem do końca 2023 roku w całej Polsce. (PAP)

morb/ gor/

dnhf2gs

Podziel się opinią

Share
dnhf2gs
dnhf2gs