Trwa ładowanie...

Informatyk żyje dziś z urzędu

Polski rynek IT wart jest już 50,5 mld zł. Wzrost o 17 proc. rok do roku zawdzięcza głównie cyfryzacji administracji publicznej - pisze "Rzeczpospolita".

Informatyk żyje dziś z urzęduŹródło: Fotolia, fot: shock
d2kpc0e
d2kpc0e

Zeszły rok był jednym z najlepszych w historii branży teleinformatycznej. W sumie na sprzęt i usługi wydano 93 mld zł. Najmocniej rósł rynek IT, który miał aż 7 mld zł więcej niż rok wcześniej. Dzięki temu przekroczył już 50 mld zł.

Jednocześnie nieznacznie zmniejszyły się przychody branży telekomunikacyjnej. Telekomom wpływ spadły o 4,5 proc. do 42,3 mld zł. To dane z raportu Computerworld Top 200.

"Rz" podkreśla, że wzrost wydatków na usługi i sprzęt IT związany jest z zamówieniami publicznymi. Oznacza to, że informatycy żyją dziś głównie z tego, że nasze państwo powoli się cyfryzuje. Już dziś na cyfryzację z kieszeni podatników idzie 3 mld zł rocznie. A zdaniem ekspertów kwota ta będzie dynamicznie rosnąć.

Wśród zmian jakich powinni się spodziewać Polacy będzie unowocześnienie służby zdrowia. Zamiast dzwonienia czy jeżdżenia po gabinetach w celu zapisania się do lekarza, będziemy mogli umówić wizytę przed komputerem.

Rosną, choć coraz wolniej, wydatki banków na nowe technologie. Rok rocznie ta branża wydaje na IT 2,55 mld zł.

d2kpc0e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kpc0e