Trwa ładowanie...
d1pkl6s

ING TFI liczy na kilkaset mln zł rocznie z funduszy "Life Cycle"

17.05. Warszawa (PAP) - ING TFI liczy na kilkaset mln zł rocznie z nowo wprowadzanych funduszy, lokujących środki klientów w oparciu zasady "Life Cycle", czyli koncepcji...

Share
d1pkl6s

17.05. Warszawa (PAP) - ING TFI liczy na kilkaset mln zł rocznie z nowo wprowadzanych funduszy, lokujących środki klientów w oparciu zasady "Life Cycle", czyli koncepcji długoterminowego oszczędzania, wykorzystującej cykl życia człowieka - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele ING TFI.

"Nowy fundusz wraz z upływem czasu dostosowuje strukturę portfeli i ma pozwolić na uniknięcie błędów związanych ze zbyt krótkim horyzontem inwestycyjnym czy brakiem dywersyfikacji" - powiedział Marcin Uwić, dyrektor ds. marketingu i komunikacji ING TFI.

Według koncepcji "Life Cycle" udział ryzykownych aktywów w portfelu inwestora powinien zmniejszać się wraz z jego wiekiem. Ma to pozwolić na oderwanie się od bieżącej koniunktury i gromadzenie kapitału, jednocześnie unikając błędów związanych z emocjonalnymi reakcjami.

"Fundusz ma ustaloną ścieżkę alokacji środków, która wraz z upływem czasu zmienia się z ryzykownej w bezpieczną" - powiedział Tomasz Publicewicz, prezes Analiz Online.

"Liczymy, że napływ środków do nowego funduszu wyniesie kilkaset mln zł rocznie" - powiedziała Małgorzata Barska, członek zarządu ING TFI.

(PAP)

wst/ asa/

d1pkl6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pkl6s
d1pkl6s