Trwa ładowanie...
d1kpgt0

Innova Capital sprzedał udziały w Marmite na rzecz Cranemere Ltd.

Warszawa, 02.06.2016 (ISBnews) - Innova Capital i akcjonariusze mniejszościowi sprzedali 100% akcji spółki Marmite na rzez Cranemere Ltd., podał fundusz.

Share
d1kpgt0

"Innova inwestuje m.in. w przedsiębiorstwa produkcyjne o wysokiej wartości dodanej, które w przyszłości zdolne są do objęcia wiodących pozycji nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć Marmite"- powiedział partner założyciel funduszu Innova Rob Conn, cytowany w komunikacie.

Fundusz Innova nabył kontrolny pakiet akcji Marmite od jej założyciela Rogera Johanssona w roku 2010. Spółka realizowała strategię ekspansji w Europie, innowacji produktowych i materiałowych oraz usprawniania działalności operacyjnej, umacniając tym samym swoją czołową pozycję na rynku europejskim. W latach 2010-2016 Marmite zbudowała siatkę sprzedaży obejmującą całą Europę, zwiększyła produktywność i moce przerobowe swojego zakładu produkcyjnego w Poznaniu.
Marmite osiąga roczne przychody w wysokości ok. 50 mln euro i sprzedaje większość swoich wyrobów na eksport, co sprawia, że jest głównym europejskim producentem wyrobów sanitarnych z lanego marmuru.

Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował niemal 600 mln euro w 40 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.

(ISBnews)

d1kpgt0

Podziel się opinią

Share
d1kpgt0
d1kpgt0