Trwa ładowanie...

Inspekcja pracy ostrzega. Uważaj na oferty pracy wysłane SMS-em

Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega przed ofertami pracy wysyłanymi SMS-em. To często pułapka, która stosują nieuczciwe agencje pracy. Odbiorcy wiadomości są kuszeni ofertą pracy w Niemczech jako opiekunowie osób starszych, lub przy zbiorze owoców.

Share
Inspekcja pracy ostrzega. Uważaj na oferty pracy wysłane SMS-emŹródło: WP.PL
d3a0idi

Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega przed ofertami pracy wysyłanymi SMS-em. To często pułapka, która stosują nieuczciwe agencje pracy. Odbiorcy wiadomości są kuszeni ofertą pracy w Niemczech jako opiekunowie osób starszych lub przy zbiorze owoców.

Najlepiej nie odpowiadać na tego typu propozycje - powiedziała Anna Majerek z krakowskiego Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy.

W ubiegłym roku wyszła na jaw sprawa agencji z Krakowa, która zatrudniała kobiety do opieki nad osobami starszymi w Niemczech i nie wypłaciła im pensji.

Sprawa trafiła do prokuratury i sądu pracy. Inspektorzy PIP przypominają, że agencje nie pobierają opłat za znalezienie oferty pracy, mogą jedynie wystawić rachunek za koszty przejazdu pracownika, wizę czy przetłumaczenie dokumentów. Nie należy też płacić pośrednikowi przed podpisaniem umowy i bez pokwitowania.

d3a0idi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a0idi
d3a0idi