Trwa ładowanie...
d4m2spk
28-09-2016 08:37

Integer.pl: Odpisy związane z InPostem obniżą skons. wynik netto o 90,67 mln zł

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - W związku z restrukturyzacją działalności spółki zależnej InPost, Integer.pl postanowił dokonać odpisów aktualizujących oraz utworzenia rezerw, które obniżą jego skonsolidowany wynik netto o 90,67 mln zł, a jednostkowy wynik netto - o 16,62 mln zł, podała spółka.

d4m2spk
d4m2spk

"Zarząd spółki Integer.pl S.A. z siedzibą w Krakowie informuje, iż w związku z restrukturyzacją działalności spółki zależnej emitenta - InPost S.A. z siedzibą w Krakowie polegającej na wycofaniu się z obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. innych niż e-commerce oraz przygotowywaniem przez emitenta jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego za pierwsze półrocze, emitent podjął w dniu 27 września 2016 roku decyzję o dokonaniu szeregu odpisów aktualizujących i ujęciu ich w jednostkowym lub odpowiednio skonsolidowanym półrocznym sprawozdaniu finansowym emitenta, tj.:

(1) odpisu aktualizującego rzeczowe aktywa trwałe związane z działalnością listową - w kwocie 1 347 tys. zł,

(2) odpisu aktualizującego wartości udziałów w spółce zależnej - Integer.pl Inwestycje Sp. z o.o. w kwocie 15 276 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, tego samego dnia, jednostki zależne Integera podjęły decyzję o dokonaniu niżej opisanych odpisów aktualizujących lub rezerw, które w całości ujęte będą w skonsolidowanym półrocznym sprawozdaniu finansowym Integera:

d4m2spk

(1) odpis aktualizujący wartości niematerialne związane z działalnością listową w kwocie 24 596 tys. zł;

(2) odpis aktualizujący rzeczowe aktywa trwałe związane z działalnością listową w kwocie 3 399 tys. zł;

(3) odpis aktualizujący z tytułu odroczonego podatku w kwocie 16 190 tys. zł;

(4) rezerwy z tytułu sprzedanych znaczków w kwocie 287 tys. zł,

(5) rezerwy z tytułu umowy najmu w kwocie 459 tys. zł;

d4m2spk

(6) odpis aktualizujący należności w kwocie 5 938 tys. zł, podano także.

Ponadto, tego samego dnia zarząd spółki zależnej Integera - InPost S.A. podjął decyzję o dokonaniu na poziomie skonsolidowanego raportu półrocznego InPostu odpisu aktualizującego wartość firmy w kwocie 38 444 tys. zł.

"W ocenie emitenta wpływ dokonania wyżej opisanych odpisów aktualizacyjnych oraz utworzenia rezerw na wynik jednostkowy netto emitenta będzie wynosił łącznie - (minus) 16 623 tys. zł, natomiast ich wpływ na skonsolidowany wynik netto Grupy Kapitałowej będzie wynosił łącznie - (minus) 90 673 tys. zł" - czytamy dalej w komunikacie.

d4m2spk

W lipcu br. InPost poinformował, że podjął decyzję o zakończeniu działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce. InPost wskazał, że decyzja została podjęta po szczegółowej analizie modelu tej działalności oraz w oparciu o efekty podejmowanych uprzednio przez spółkę działań restrukturyzacyjnych segmentu listowego, które wprawdzie przyniosły oszczędności na poziomie oczekiwanym przez zarząd, ale z uwagi na drastyczny spadek przychodów oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów, okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d4m2spk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2spk