Internauta kupił dwie mieszanki studenckie. Odkrył coś ciekawego

Ten sam sklep, ta sama nazwa produktu, jednak zawartość zupełnie inna. Internauta pochwalił się na Facebooku, co znalazł w dwóch opakowaniach mieszanki studenckiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed zakupem przysmaku warto sprawdzić jego zawartość
Przed zakupem przysmaku warto sprawdzić jego zawartość (123RF.COM)
WP

Mieszanka studencka to popularna przekąska złożona m.in. z różnych rodzajów orzechów i bakalii. "Porcja doskonale skomponowanej przekąski gwarantuje nie tylko walory smakowe, ale dostarcza organizmowi bogactwa składników odżywczych i witamin" - zachwala producent.

Mateusz "Warkot" Warkocki postanowił pomóc w wyborze - nie tylko studentom - gustującym w popularnych mieszankach. Poszedł do Tesco, gdzie kupił dwa opakowania smakołyku - z Kresto i Bakallandu - i podzielił się na Facebooku tym, co znalazł w środku.

WP

Autor wpisu zauważa, że obie mieszanki są w podobnej cenie, około 42 zł za kilogram, choć różnią się gramaturą - opakowanie z Kresto zawiera 150 gramów przysmaku, a Bakallandu - 200 gramów.

- Na żadnym nie jest wyszczególniony skład procentowy składników, aczkolwiek do wnętrza mieszanki Kresto można zajrzeć przed zakupem - zauważa internauta.

Po co jeść suszone śliwki?

WP

Okazuje się, że skład mieszanki różni się w zależności od producenta. W opakowaniu Bakallandu najwięcej jest orzeszków arachidowych i rodzynek, znacznie mniej orzechów nerkowca i laskowych. W ogóle nie ma w nim natomiast migdałów i suszonych bananów, które znalazły się w mieszance z Kresto.

WP

Wprawdzie na opakowaniach producenci nie precyzują procentowego składu produktów, jednak można się z nich dowiedzieć o tym, z jakich produktów składa się mieszanka.

WP
WP