Trwa ładowanie...
d4j661o
d4j661o

Inwestorzy wyczerpali całą pulę obligacji Kruka w pierwszym dniu oferty

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Grupa Kruk zamyka pierwszą ofertę w ramach IV programu emisji po uplasowaniu obligacji o wartości przekraczającej 40 mln zł w ciągu pierwszego dnia zapisów, poinformowała spółka. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4j661o

"Wyczerpanie puli obligacji w ciągu kilkunastu godzin od uruchomienia oferty potwierdza wysoką pozycję marki Kruk wśród inwestorów indywidualnych. Dziękujemy im za zaufanie, jakim obdarzają naszą firmę. Środki pozyskane z emisji przeznaczymy na kolejne inwestycje i dalszą ekspansję Kruka na siedmiu rynkach Europy" - powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Ze względu na to, że Kruk zdecydował się na prowadzenie zapisów do wyczerpania puli dostępnych obligacji, oferta będzie aktualna tylko do końca piątku, 2 grudnia. Wszystkie złożone zapisy w dniach 1 i 2 grudnia zostaną proporcjonalnie zredukowane, podano także.

"Oferta obejmowała 400 tysięcy obligacji serii AF1 przy cenie emisyjnej i wartości nominalnej 100 zł każda. Zmienne szacowane oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 4,88% w skali roku (WIBOR 3M powiększony o marżę 3,15 pkt proc.). To pierwsza oferta obligacji w ramach IV programu, w ramach którego Kruk może wyemitować w obligacje o wartości do 500 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d4j661o

Podziel się opinią

Share
d4j661o
d4j661o