Trwa ładowanie...
IAR

Inwestycje PKP. Po latach sporu wyremontują dworzec Śródmieście

Powodem konfliktu są skomplikowane sprawy własnościowe.
Share
Inwestycje PKP. Po latach sporu wyremontują dworzec Śródmieście
Źródło: Eastnews, Fot: Andrzej Stawinski/REPORTER
d4643ns

Warszawski samorząd i Polskie Koleje Państwowe są bliskie porozumienia w sprawie Placu Defilad. PKP chcą tam postawić kilka budynków biurowo - handlowych. Spór między miastem a koleją trwa od kilku lat.

Powodem konfliktu są skomplikowane sprawy własnościowe. Grunt należy do miasta, ale tunele pod nim do kolei.

Porozumienie może zostać podpisane jeszcze w tym roku. Miasto odsprzeda PKP grunty. Jak mówi Jarosław Bator z zarządu PKP, przy okazji inwestycji zostanie wyremontowany pobliski Dworzec Śródmieście, który obsługuje przede wszystkim ruch lokalny i regionalny.

d4643ns

Bator deklaruje, że po remoncie zostaną przywrócone pierwotne funkcje dworca zaplanowane przez projektantów w latach 40 ubiegłego wieku.

Kolejną inwestycją w rejonie Placu Defilad ma być budowa łącznika między Dworcem Śródmieście, a pobliską stacją metra Centrum.

W 2018 roku kolejarze chcą rozpocząć modernizację linii średnicowej w Warszawie, która jest jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków kolejowych w Polsce. Prawdopodobnie modernizacja dworca rozpocznie się mniej więcej w tym samym czasie. Kiedy PKP rozpoczną budowę biurowców na Placu Defilad, na razie nie wiadomo.

Oszczędzaj 100 zł na każdych 300 km. Dodaj przejazd w BlaBlaCar! >>

d4643ns

Podziel się opinią

Share
d4643ns
d4643ns