ycipk-e3u8a6
IAR

Inwestycje PKP. Po latach sporu wyremontują dworzec Śródmieście

Powodem konfliktu są skomplikowane sprawy własnościowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inwestycje PKP. Po latach sporu wyremontują dworzec Śródmieście
(Eastnews, Fot: Andrzej Stawinski/REPORTER)
ycipk-e3u8a6

Warszawski samorząd i Polskie Koleje Państwowe są bliskie porozumienia w sprawie Placu Defilad. PKP chcą tam postawić kilka budynków biurowo - handlowych. Spór między miastem a koleją trwa od kilku lat.

Powodem konfliktu są skomplikowane sprawy własnościowe. Grunt należy do miasta, ale tunele pod nim do kolei.

Porozumienie może zostać podpisane jeszcze w tym roku. Miasto odsprzeda PKP grunty. Jak mówi Jarosław Bator z zarządu PKP, przy okazji inwestycji zostanie wyremontowany pobliski Dworzec Śródmieście, który obsługuje przede wszystkim ruch lokalny i regionalny.

ycipk-e3u8a6

Bator deklaruje, że po remoncie zostaną przywrócone pierwotne funkcje dworca zaplanowane przez projektantów w latach 40 ubiegłego wieku.

Kolejną inwestycją w rejonie Placu Defilad ma być budowa łącznika między Dworcem Śródmieście, a pobliską stacją metra Centrum.

W 2018 roku kolejarze chcą rozpocząć modernizację linii średnicowej w Warszawie, która jest jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków kolejowych w Polsce. Prawdopodobnie modernizacja dworca rozpocznie się mniej więcej w tym samym czasie. Kiedy PKP rozpoczną budowę biurowców na Placu Defilad, na razie nie wiadomo.

Oszczędzaj 100 zł na każdych 300 km. Dodaj przejazd w BlaBlaCar! >>

ycipk-e3u8a6
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-e3u8a6

ycipk-e3u8a6
ycipk-e3u8a6