Trwa ładowanie...
d1uqign
finanse

IQ Partners chce wprowadzić na NC 6 spółek, w '11 wyda do 5 mln zł na inwestycje

11.10. Warszawa (PAP) - IQ Partners, fundusz typu venture capital, zamierza w najbliższym czasie wprowadzić na rynek NewConnect 6 spółek ze swojego portfela. Planuje ponadto wydać...

Share
d1uqign

11.10. Warszawa (PAP) - IQ Partners, fundusz typu venture capital, zamierza w najbliższym czasie wprowadzić na rynek NewConnect 6 spółek ze swojego portfela. Planuje ponadto wydać na inwestycje do 5 mln zł do końca roku - poinformował PAP prezes funduszu Maciej Hazubski, podczas uroczystości debiutu funduszu na rynku głównym GPW.

Prezes poinformował, że spółki z portfela IQ Partners, które trafią na NewConnect, to: Langloo.com, Legal Stream, Concerto, M10, Proper Group oraz Igoria Trade.

Langloo.com to podmiot, który działa w sferze edukacji przy zastosowaniu technologii informatycznych. Legal Stream jest operatorem platformy e-commerce, zaś Concerto spółką odpowiedzialną za serwis wymiany płyt kompaktowych oraz winylowych. M10 prowadzi działalność inwestycyjną na własny rachunek z wykorzystaniem tzw. automatów inwestycyjnych. Proper Group zajmuje się prowadzeniem serwisów internetowych dotyczących obrotu nieruchomościami, zaś Igoria Trade oferować będzie wymianę walut za pośrednictwem platformy internetowej.

d1uqign

Hazubski powiedział, że fundusz może wydać ok. 5 mln zł do końca 2011 roku. IQ Partners przeznaczy te środki m.in. na inwestycje w nowe projekty.

"Obecnie mamy w portfelu 48 spółek i chcielibyśmy na bieżąco, uruchamiając nowe inwestycje, wychodzić z innych. W tym roku chcemy wydać do 5 mln na nowe inwestycje, na pewno to przełoży się na nowe spółki, które uruchomimy" - powiedział prezes.

"Analizujemy, w co zainwestować środki. Inwestujemy nie więcej niż 1 mln zł w dany projekt, tak więc możliwe byłoby zainwestowanie tych 5 mln zł w 5 lub nawet więcej podmiotów" - dodał.

Prezes poinformował, że fundusz zainteresowany jest jedynie inwestycjami w spółki z branży nowych technologii z obszarów takich jak internet, media, e-commerce czy technologie mobilne.

d1uqign

Hazubski nie wykluczył, że fundusz wyjdzie z pewnych inwestycji, znajdujących się w jego portfelu, jeszcze w tym roku.

IQ Partners to podmiot o charakterze funduszu venture capital, zarządzający zdywersyfikowanym portfelem inwestycji kapitałowych w branży nowych technologii, tj.: technologia mobilna, internetowa oraz informatyczna.

W 2010 roku IQ Partners wypracował 16,7 mln zł skonsolidowanych przychodów i 10 mln zł EBITDA. (PAP)

now/ jtt/

d1uqign

Podziel się opinią

Share
d1uqign
d1uqign