Trwa ładowanie...
dchypin

Ivanka nawet nie drgnęła, gdy jej ojciec "zabłysnął". Spotkanie Trump-Cook

Możesz być szefem firmy o największej kapitalizacji na amerykańskiej giełdzie, a prezydent Donald Trump i tak nie zapamięta, jak się nazywasz. Doświadczył tego prezes Apple - Tim Cook.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ivanka i Donald Trump
Ivanka i Donald Trump (PAP, Fot: JIM LO SCALZO)
dchypin

Spotkanie jakich wiele - prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki i przedstawiciel wielkiego biznesu. Donald Trump, Tim Cook, a tuż obok doradca, a zarazem córka prezydenta, Ivanka. Tradycyjnie głowa państwa dziękuję za wkład spółki w amerykańską gospodarkę, wspomina o swoich sukcesach i "inwazji" migrantów z Południa.

Spotkanie przeszłoby bez większego echa, gdyby nie wpadka Trumpa. Do Tima Cooka, zwrócił się per "Tim Apple". W zasadzie nie ruszył się z kuchni - "cook" to w tłumaczeniu m.in. "kucharz", a "apple" to nic więcej niż jabłko.

Tym na co najbardziej zwróciły uwagę amerykańskie media była kamienna twarz Ivanki Trump. Z wpadki wybrnąć próbowały służby prasowe Białego Domu i w transkrypcji spotkania zapisały słowa prezydenta, w taki sposób, jak gdyby przedstawiał sportowca. "Tim - Apple" ma oznaczać, że prezydent chciał wymienić jedynię imię oraz firmę, w której rozmówca pracuje.

Sposób średnio przekonujący, choć już raz prezydentowi zdarzyła się podobna wypowiedź. Gdy w Białym Domu gościła prezes wojskowej Lockheed Martin Marylin Hewson, Trump nazwał ją "Marylin Lockheed".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dchypin

Podziel się opinią

Share
dchypin
dchypin