Trwa ładowanie...
d1ltpb7

Izrael podjął działania w celu mobilizacji do 75 tys. rezerwistów

16.11. Jerozolima (PAP/Reuters,AFP) - Minister obrony Izraela Ehud Barak zabiegał w piątek o zgodę rządu na mobilizację do 75 tysięcy rezerwistów, którzy mieliby wziąć udział w...

Share
d1ltpb7

16.11. Jerozolima (PAP/Reuters,AFP) - Minister obrony Izraela Ehud Barak zabiegał w piątek o zgodę rządu na mobilizację do 75 tysięcy rezerwistów, którzy mieliby wziąć udział w operacji w Strefie Gazy - poinformowały źródła polityczne, na które powołuje się Reuters.

Źródła te wypowiadały się po doniesieniach o tym, że palestyńskie pociski zostały wystrzelone w piątek na Tel Awiw i Jerozolimę.

Wcześniej w piątek o mobilizacji nowych kontyngentów informował rzecznik ministra Baraka; nie podał jednak liczby rezerwistów, których planuje się zmobilizować.

d1ltpb7

W czwartek władze izraelskie wyraziły zgodę na mobilizację 30 tysięcy żołnierzy rezerwy do udziału w operacji "Filar Obrony" przeciwko zbrojnym ugrupowaniom w Strefie Gazy.

Armia izraelska rozpoczęła w piątek mobilizację pierwszych 16 tysięcy rezerwistów. To przygotowanie do możliwej operacji lądowej - podał portal Ynet.news.

Armia poinformowała w piątek wieczorem o zamknięciu trzech dróg w pobliżu Strefy Gazy, co, jak pisze Retuers, może oznaczać koncentrowanie sił w tym rejonie.(PAP)

mmp/ mc/ asa/

d1ltpb7

Podziel się opinią

Share
d1ltpb7
d1ltpb7