Trwa ładowanie...
d1sur3n
29-03-2016 10:53

Jadar zainwestuje ok. 30 mln zł w fabrykę w Lublinie

Warszawa, 29.03.2016 (ISBnews) - Jadar wybuduje w Lublinie najnowocześniejszą w Polsce fabrykę produkującą kostkę brukową i galanterię betonową, podała spółka. Wartość inwestycji to ok. 30 mln zł, testy produkcyjne planowane są na koniec br.

d1sur3n

"Uruchomienie fabryki w Lublinie otwiera przed nami możliwość pozyskania kolejnych kontraktów indywidualnych i dystrybucyjnych na terenie Polski Wschodniej. Materiały, które powstaną w wyniku zastosowania nowatorskich technologii, będą na tyle atrakcyjne cenowo, że stanie się możliwy ich transport nawet na duże odległości" - powiedział prezes Dariusz Kupidura, cytowany w komunikacie.

Przedsiębiorstwo powstanie na terenie dawnego zakładu Odlewnia Ursus przy ulicy Metalurgicznej 7. Zajmie powierzchnię blisko 2,5 ha.
"Przewidywany termin zakończenia inwestycji przypada na III kwartał 2016 roku. Pierwsze testy produkcji najwyższej jakości kostki brukowej i galanterii betonowej odbędą się już na przełomie listopada i grudnia br." - czytamy dalej.

W pobliżu fabryki powstanie również ogród wystawowy o powierzchni ok. 1,3 tys. m2.

Jadar to jeden z wiodących producentów kostki brukowej w Polsce i Europie, a także dekoracji architektonicznych do wnętrz i ogrodów pod markami własnymi Jadar Home, Jadar Garden oraz SunBlock.

(ISBnews)

d1sur3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sur3n