Trwa ładowanie...

Jak długo będę czekał na odszkodowanie z AC? Czy są jakieś nieprzekraczalne terminy?

Co do zasady ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie bądź informuje o odmowie jego wypłaty w terminie 30 dni od dnia, kiedy zawiadomiliśmy go o szkodzie. Zdarza się jednak, że w tym czasie nie jest możliwe wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia czy oszacowanie wysokości odszkodowania.

Jak długo będę czekał na odszkodowanie z AC? Czy są jakieś nieprzekraczalne terminy?Źródło: Liberty Direct
d4layxf
d4layxf

W takiej sytuacji towarzystwo musi nas poinformować na piśmie o sytuacji. A odszkodowanie musi zostać wypłacone w ciągu 14 dni od dnia, w którym okoliczności te zostaną wyjaśnione.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d4layxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4layxf