Jak długo sytuacja w USA będzie wzmacniać złotówkę?

Sytuacja w USA sprzyja walutom krajów rozwijających się. W efekcie trwa hossa na rynku polskiego długu. W Unii Europejskiej trwają prace nad budżetem. W piątek nadeszły dane o kondycji chińskiej gospodarki, a w weekend poznaliśmy wyniki wyborów w Luksemburgu - w obydwu przypadkach obyło się bez niespodzianek.

Jak długo sytuacja w USA będzie wzmacniać złotówkę?
Źródło zdjęć: © internetowykantor.pl

Wykres kursu średniego CHF/PLN, za okres od 21.07.2013 do 21.10.2013

Kurs CHF/PLN podobnie jak EUR/PLN porusza się w ramach szerokiej formacji spadkowej i tu również można mówić o wybiciu z trójkąta spadkowego. Wsparciem obecnie jest poziom 3,3650 czyli minima po ostatniej decyzji FED-u. Po potwierdzeniu się wybicia z trójkąta najbliższym oporem jest ograniczenie szerszej formacji na poziomie 3,4350.

Obraz
© (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego USD/PLN, za okres od 21.07.2013 do 21.10.2013

Kurs USD/PLN porusza się obecnie w wąskim średnioterminowym trendzie spadkowym. Po wybiciu z konsolidacji w dół wsparciem jest poziom 3,04 czyli minima ostatniego ruchu po porozumieniu budżetowym. W przypadku przebicia oporu będącego górnym ograniczeniem formacji na poziomie 3,0800 nowym oporem będzie poziom 3,1000 czyli ostatnie maksima lokalne.

Obraz
© (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego GBP/PLN, za okres od 21.07.2013 do 21.10.2013

Na wykresie GBP/PLN tworzy się krótkoterminowy trend spadkowy wewnątrz szerszej formacji. Kurs przebił górne ograniczenie formacji i dotychczasowy opór na poziomie 4,9200 jest w tej chwili wsparciem. W przypadku przebicia tego poziomu kolejnym oporem jest poziom 4,8950 gdzie przebiega dolne ograniczenie formacji. W przypadku dalszego ruchu w górę nowym oporem są okolice poziomu 5,0300, czyli linia łącząca maksima września i października

Maciej Przygórzewski
Senior FX Dealer
Internetowykantor.pl

| Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią “rekomendacji” lub “doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Zgodę autorów na publikację raportów można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl. |
| --- |

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)