Trwa ładowanie...
d2bwuxi
09-08-2007 15:08

Jak znaleźć pracę w Norwegii?

Szukasz pracy w Norwegii, ale nie chcesz korzystać z pomocy agencji pośrednictwa? Skorzystaj z „Gule Sider”, książki teleadresowej dostępnej w sieci.

d2bwuxi
d2bwuxi

Szukasz pracy w Norwegii, ale nie chcesz korzystać z pomocy agencji pośrednictwa? Nie jesteś też przekonany do ogłoszeń ukazujących się w prasie lub internecie? A może po prostu marzy ci się kariera w jakiejś konkretnej firmie? Jeśli tak, wyjście jest tylko jedno – kontakt bezpośrednio z pracodawcą! Nie wierz jak go znaleźć? Żaden problem…

Wystarczy dostęp do książki teleadresowej działającej w sieci. Książka dostępna jest w wersji angielskiej (przynajmniej częściowo). Anglicy mają swoją „Yellow Pages”, a Norwegowie – „Gule Sider”. Znajdziesz ją na www.gulesider.no. Jak znaleźć w niej namiary na pracodawcę? To proste…

Pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, to zdecydować się, w jaki sposób chcesz szukać. Jeżeli interesuje cię konkretny pracodawca, zaznaczyć opcję „Company names”, wpisz nazwę w okienko wyszukiwarki i naciśnij „Search”. Inna możliwość: chcesz wyszukać firmy działające w danej branży na terenie całej Norwegii. Żaden problem… Wybierz opcję „Categories” i otrzymujesz szczegółowy, alfabetyczny wykaz wszystkich dostępnych kategorii. Teraz wystarczy, że odnajdziesz tą, która cię interesuje, klikniesz i gotowe.

Przykładowo, szukając domów opieki, wybierasz „Adult care and nursing homes” i od razu otrzymujesz wszystkich tego typu placówek w kraju. Jesteś zdecydowany podjąć pracę w jakimś konkretnym regionie? Wybierz opcję „Locations” i w kolejnym kroku kliknij na interesujący cię region bądź miasto. Nie martw się. Nie jesteś skazany na żmudne przeglądanie całego wykazu, by znaleźć to czego szukasz. Po lewej stronie wybierz kategorię (najpierw klikając na zakładkę „Show all categories”), w której najprawdopodobniej umieszczono interesującego cię pracodawcę.

Dzięki „Gule Sider” znajdziesz adres i telefon interesującej cię firmy oraz jej stonę www i adres e-mail (jeśli takowe posiada). Ciekawskim polecam zakładkę „Web cameras” i „Historical aerial photos”. Przydatny może okazać się także „Map and route planner”. Co ważne, możesz klikając na „Map” zobaczyć lokalizację każdego potencjalnego pracodawcy na mapie. To szczególnie przydatne, jeśli będziesz chciał odwiedzić pracodawcę osobiście. Wyszukiwarka ma w zasadzie jedną wadę – opisy poszczególnych przedsiębiorstw są dostępne jedynie po norwesku.

Korzystając z wyszukiwarki „Gule Sider” znajdziesz też namiary na agencje pośrednictwa pracy. Kryją się one pod hasłem „Job placement services” lub „Recruitment services”. Książka teleadresowa zawiera też namiary na abonentów prywatnych (zakładka „Telefonkatalogen”). Tomasz Michalski

d2bwuxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bwuxi