Trwa ładowanie...

Jan Szyszko: Sadzimy tysiąc drzew na minutę. Jesteśmy w czołówce

- Rocznie Lasy Państwowe sadzą około pół miliarda drzew, czyli tysiąc drzew na minutę - mówi minister środowiska Jan Szyszko. I dodaje, że polskie lasy mogą odegrać istotną rolę w walce o lepszy klimat.

Jan Szyszko: Sadzimy tysiąc drzew na minutę. Jesteśmy w czołówceŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d1ymstv
d1ymstv

"Lesistość Polski systematycznie się zwiększa"

- Jesteśmy w europejskiej czołówce pod względem powierzchni lasów. Zajmują one bowiem blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Co warte jest podkreślenia, lesistość Polski systematycznie się zwiększa - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową minister zdrowia Jan Szyszko.

Jak dodał, powierzchnia lasów w 2050 roku ma obejmować 33 procent powierzchni kraju.

- Chcemy pokazać Polskę jako lidera w prowadzeniu zrównoważonej gospodarki leśnej, wiarygodnego partnera w Europie i w całym regionie paneuropejskim - zapewnił Szyszko.

d1ymstv

Minister środowiska przyznał, że resort chce zaproponować "polską wizję walki ze zmianami klimatu, czyli przedstawić koncepcję leśnych gospodarstw węglowych".

- Jest to pomysł na redukcję emisji gazów cieplarnianych w atmosferze, który został opracowany przez resort środowiska i Lasy Państwowe. Znalazł on też odzwierciedlenie w wynegocjowanym w 2015 roku Porozumieniu Paryskim - stwierdził Szyszko w rozmowie z PAP.

Protesty w Puszczy Białowieskiej

"Lasy, nasze wspólne dobro"

Od 9 do 13 października w Warszawie odbywać się będzie wspólna Sesja Komitetu do spraw Lasów i Przemysłu Drzewnego EKG ONZ oraz Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO.

d1ymstv

Resort środowiska wyjaśnił, że do stolicy przyjadą uczestnicy z ponad 50 krajów, w tym ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i leśnictwa oraz przedstawiciele organizacji międzynarodowych.

Głównym punktem sesji będzie spotkanie ministrów odpowiedzialnych za lasy regionu paneuropejskiego (spotkanie wysokiego szczebla) pod hasłem "Lasy, nasze wspólne dobro. Wzmacnianie zrównoważonego rozwoju w świetle Porozumienia Paryskiego".

Wydarzeniu towarzyszyć będą obchody IV Europejskiego Tygodnia Leśnego.

Źródło: WP, PAP

d1ymstv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ymstv