Trwa ładowanie...
d7rekdz
30-03-2016 10:55

Japoński koncern Sanden wybuduje centrum logistyczne za 13,39 mln zł

Warszawa, 30.03.2016 (ISBnews) - Sanden Manufacturing Poland - producent kompresorów do klimatyzacji samochodowych - wybuduje w w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach centrum logistyczne. Wartość inwestycji to min. 13,392 mln zł, podała Strefa.

d7rekdz
d7rekdz

Uroczystość wręczenia Sanden Manufacturing Poland zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy odbędzie się w 31 marca br.

"Sanden Manufacturing Poland działa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Polkowicach od 2005 r. i zatrudnia 675 osób. Każdego roku produkowanych jest tutaj ponad 1,6 mln kompresorów dostarczanych do europejskich fabryk takich firm, jak: Volkswagen, Ford, Volvo, Jaguar czy McLaren. Stanowi to ponad 40% produkcji kompresorów firmy Sanden w Europie. Zezwolenie na budowę centrum logistycznego koncernu będzie 144. wydanym przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną od początku jej działalności oraz czwartym, które uzyska firma Sanden Manufacturing Poland" - czytamy w komunikacie.
Sanden Manufacturing Poland jest spółką wchodzącą w skład japońskiej korporacji Sanden - wiodącego światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Produkcja w zakładzie zlokalizowanym w Legnickiej SSE w podstrefie w Polkowicach rozpoczęła się w 2005 roku.

(ISBnews)

d7rekdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7rekdz