Trwa ładowanie...

Jeden bilet na komunikację miejską i pociąg. Rzeszów kolejnym miastem, które pokazuje, że się da

Od 1 sierpnia w Rzeszowie wprowadzone będą bilety, dzięki którym będzie można poruszać się komunikacją miejską oraz pociągami Polregio. Bilety "autobus+pociąg" honorowane będą na obszarze ograniczonym stacjami Boguchwała, Wisłoczanka, Strażów, Rudna Wielka, Świlcza i Trzciana.

Jeden bilet na komunikację miejską i pociąg. Rzeszów kolejnym miastem, które pokazuje, że się daŹródło: East News, fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER
d3sjdhu
d3sjdhu

Jak powiedział Krzysztof Pawlak z Polregio, ceny biletów będą tylko nieznacznie droższe od standardowych, ważnych jedynie w komunikacji miejskiej.

- Nowa oferta będzie dostępna tylko dla osób, które będą miały Rzeszowską Kartę Miejską. Bilety będzie można zakupić w biletomatach, sklepie internetowym www.ebilet.erzeszow.pl oraz w Punktach Obsługi Podróżnego Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, razem z którym wprowadzamy tę usługę - dodał.

Rzeszów to kolejne miasto, na terenie którego będzie funkcjonowało takie rozwiązanie. Jak przypomniał Pawlak, w czerwcu br. wprowadzono podobne w Łodzi, a wcześniej m.in. we Wrocławiu i Opolu.

Zobacz też, co składa się na cenę paliwa, która widzisz na dystrybutorze:

- Zintegrowane bilety na komunikację miejską plus pociąg funkcjonują także w innych polskich aglomeracjach - m.in. w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Bydgoszczy. Integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji publicznej to jeden z naszych priorytetów na najbliższy czas - podkreślił.

d3sjdhu

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług przewoźnika korzysta prawie 80 mln pasażerów.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie powstał 7 lipca 2009 r. Głównym przedmiotem działania ZTM jest planowanie, organizowanie i zarządzanie transportem zbiorowym w Rzeszowie.

d3sjdhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sjdhu