Trwa ładowanie...
d1gyy61
tauron

"Jeden inwestor instytucjonalny nie kupi więcej niż 5 proc. Tauronu"

Proporcja inwestorów instytucjonalnych z Polski i z zagranicy, którzy zgłosili zainteresowanie kupnem akcji Tauronu, wynosi dwa do jednego - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad.
Share
d1gyy61

- Cieszy mnie, że inwestorzy krajowi i zagraniczni instytucjonalni licznie znaleźli się w księdze popytu - powiedział Grad podczas wtorkowej konferencji prasowej.

- Proporcja między polskimi i zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi jest dwa do jednego. Zapisy w księdze popytu złożyli inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, z Europy kontynentalnej i Europy Środkowo-Wschodniej. To pokazuje, że Warszawa powoli, krok po kroku wyrasta na regionalne centrum finansowe - dodał.

Cena sprzedaży akcji Tauronu została ustalona na 0,57 zł, co oznacza, że do Skarbu Państwa wpłynie 4,2 mld zł.

d1gyy61

- Cena jest dobra, optymalna dla Skarbu Państwa i dobra dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych - powiedział Grad.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zdecydowało, że nie przydzieli jednemu inwestorowi instytucjonalnemu więcej niż 5 proc. Tauronu w ofercie publicznej - poinformował minister skarbu.
- Zdecydowaliśmy się, że maksymalny przydział nie będzie większy niż pięć procent wszystkich akcji spółki - powiedział Grad.

Ostateczna liczba sprzedawanych akcji Tauronu wynosi 7.389.300.798 sztuk, czyli około 52 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Z uwzględnieniem scalenia akcji, ostateczna liczba akcji sprzedawanych wynosi 821.033.422 sztuki.

Jednocześnie MSP jako sprzedający akcje zdecydował o zwiększeniu puli akcji dla inwestorów indywidualnych do 25 proc. z 20 proc. wcześniej. Oznacza to, że dla inwestorów indywidualnych przeznaczono 1.847.325.195 akcji, a dla inwestorów instytucjonalnych 5.541.975.603 akcje.

Cena sprzedaży akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na 0,57 zł.

d1gyy61

Podziel się opinią

Share
d1gyy61
d1gyy61