Trwa ładowanie...

Jerzy Owsiak o następnym celu zbiórki WOŚP. Nowoczesny sprzęt dla szpitali położniczych

To cel przyszłorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Uważamy, że jest czas, aby w szpitalach pierwszego stopnia, w tzw. szpitalach położniczych znajdował się bardzo nowoczesny sprzęt - powiedział Jerzy Owsiak.

Share
Jerzy Owsiak o następnym celu zbiórki WOŚP. Nowoczesny sprzęt dla szpitali położniczychŹródło: Agencja Gazeta
d75zkjf

- Coraz częściej lekarze dają nam sygnały, że dzieci rodzą się i potrzebują natychmiastowej pomocy – dodał Jerzy Owsiak. Jak mówił, w szpitalach położniczych ciągle brakuje nowoczesnego sprzętu.

Fundacja chce wyposażyć szpitale położnicze w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Przyszłoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Temat przyszłorocznego finału brzmi: Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Zobacz też: Jerzy Owsiak o 105 mln zł zebranych podczas 25. Finału WOŚP. "Zrobiliśmy to ponad podziałami. Suma jest niewiarygodna"

Cel przyszłorocznej zbiórki został ogłoszony po zakończeniu bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Akcja zorganizowana została w ramach obchodów "Europejskiego Dnia Przywracania czynności Serca". W całej Polsce w wydarzeniu uczestniczyło ponad 85 tys. osób.

d75zkjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d75zkjf
d75zkjf