Trwa ładowanie...
d4hpfwy
d4hpfwy

Jeśli nie Rosja to co? Alternatywne kierunki polskiego eksportu

Azja Południowo-Wschodnia, Bliski Wschód, czy Afryka mogą być alternatywnymi kierunkami polskiego eksportu wobec trudności na rynku rosyjskim. Dla producentów jabłek perspektywiczne kierunki to m.in. Indie, Chiny i Arabia Saudyjska - mówi PAP analityk PISM Damian Wnukowski.
Share
d4hpfwy

Udostępniamy nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Jesli-nie-Rosja-to-co-Alternatywne-kierunki-polskiego-eksportu.mp4

Rosja jest najważniejszym partnerem handlowym Polski spoza UE a utrudnienia w eksporcie do tego kraju narażają polskie firmy na poważne straty finansowe. Zagrożenia dotyczą głównie eksporterów artykułów rolno-spożywczych, ale pogarszająca się sytuacja gospodarcza Rosji wpływa na handel innymi towarami.

d4hpfwy

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych w raporcie "Rosja nie do zastąpienia? Alternatywne rynki dla polskiego eksportu" przekonuje, że problemy w relacjach gospodarczych z Rosją powinny być dla polskich firm bodźcem do dywersyfikacji kierunków eksportu. Przedsiębiorcy znajdą w raporcie wskazówki dotyczące najbardziej perspektywicznych rynków dla produktów rolno-spożywczych, chemicznych oraz artykułów przemysłowych - maszyn i urządzeń.

Jabłka, według PISM, mogą trafiać m.in. do Chin, Egiptu, Arabii Saudyjskiej, czy Indii; nabiał - do Japonii i Korei Południowej, Algierii, USA, Kanady. Polskie soki mogą znaleźć nabywców w Japonii, Arabii Saudyjskiej, USA i RPA.(PAP)

hgt/ laz/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01

hasło: OZsV2TzG%!if

d4hpfwy

Podziel się opinią

Share
d4hpfwy
d4hpfwy