Trwa ładowanie...
d2v9fb2

Jest doradca, który pomoże szukać inwestora dla Ciechu, ZAT i ZAK

19.3.Warszawa (PAP) - Nafta Polska, Ciech, Zakłady Azotowe Tarnów
(ZAT) i Zakłady Azotowe Kędzierzyn (ZAK) zawarły umowę z doradcą,
który będzie pomagał przy poszukiwaniu i...

d2v9fb2
d2v9fb2

19.3.Warszawa (PAP) - Nafta Polska, Ciech, Zakłady Azotowe Tarnów (ZAT) i Zakłady Azotowe Kędzierzyn (ZAK) zawarły umowę z doradcą, który będzie pomagał przy poszukiwaniu i wyłonieniu inwestora dla tych trzech firm chemicznych - poinformował Ciech w czwartkowym komunikacie.

"Doradcami finansowymi Nafty Polskiej są Raiffeisen Investment AG z siedzibą w Wiedniu, Raiffeisen Investment Polska z siedzibą w Warszawie, a także ich podwykonawcy Lazard & Co. Limited, z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz Bank Zachodni WBK, z siedzibą we Wrocławiu (+Doradca Finansowy+)" - napisano w komunikacie.

"Proces obejmuje w szczególności fazę przygotowawczą, ogłoszenie zaproszenia do rokowań na sprzedaż akcji ZAT, ZAK i Ciech należących do Skarbu Państwa i Nafty Polskiej, negocjacje z wybranymi potencjalnymi inwestorami prowadzone przez Naftę Polską" - dodano.

Przedstawiciele resortu skarbu, do którego należy Nafta Polska, zapowiadali pod koniec ubiegłego roku, że sprzedaż Ciechu, Tarnowa i Kędzierzyna jest możliwa w 2009 roku, a zainteresowanie kupnem wyrazili już inwestorzy arabscy zarówno finansowi, jak i branżowi.

Resort skarbu dzięki sprzedaży kontrolowanych przez siebie akcji tych trzech zakładów chemicznych chce doprowadzić do ich konsolidacji.(PAP)

pif/ ana/

d2v9fb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9fb2