Trwa ładowanie...
d4deo7l

Jest porozumienie w kolejce po dotacje

W Warszawie przed Fundacją Małych i Średnich Przedsiębiorstw czeka około stu osób. Dziś rusza trzeci konkurs na dotacje dla przedsiębiorców prowadzących usługi w formie elektronicznej. Kilka dni temu powstały dwie listy społeczne i wnioskodawcy nie mogli dojść do porozumienia, która z nich jest pierwsza.

d4deo7l
d4deo7l

Problem udało się jednak rozwiązać w nocy. Powstała jedna lista, która jest co godzinę odczytywana. Jeżeli ktoś się nie zgłosi, z listy wypada. Oczekujący przedsiębiorcy nie chcą zdradzać o jakie pieniądze i na jakie projekty się starają. Zasłaniają się tajemnicą handlową i obawą przed konkurencją, bowiem projekty są innowacyjne.

Do podziału jest ponad 135 milionów złotych, a jednym z kryteriów przyznania dotacji jest kolejność złożenia wniosku.

Rekrutacja trwa do 13 listopada, jednak instytucja przyjmująca wnioski może zamknąć nabór wcześniej, jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków przewyższy 130 procent całej kwoty. Osoby oczekujące obawiają się, że dziś rano dojdzie do eskalacji napięcia.

W ramach programu jest dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usług.

d4deo7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4deo7l