Trwa ładowanie...
d2mt51f
12-01-2017 16:21

Jim Samples pozostaje na stanowisku prezesa TVN na stałe

Warszawa, 12.01.2017 (ISBnews) - Jim Samples, który w lipcu ub.r. objął stanowiska prezesa i dyrektora generalnego TVN, będzie pełnił obie funkcje na stałe, podała spółka. Jednocześnie pozostanie na stanowisku prezesa Scripps Networks Interactive International.

d2mt51f

Obecny przewodniczący rady nadzorczej, prezes zarządu i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive Kenneth W. Lowe został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej TVN, podano również.

"Decyzje personalne zostały podjęte po wyjątkowo udanym roku dla TVN oraz kilka dni po europejskiej premierze kanału HGTV Home & Garden w Polsce. Stacja zadebiutowała na polskim rynku 7 stycznia, a już 8 stycznia jej udziały w polskiej widowni (SHR) wyniosły 0,66%, co plasuje ją w czołówce rankingu tego typu kanałów" - czytamy w komunikacie.

"W ostatnich osiemnastu miesiącach, od kiedy Scripps Networks Interactive jest właścicielem TVN, stacja rozwija się bardzo dynamicznie we wszystkich formatach telewizyjnych. Dotyczy to zarówno kanałów rozrywkowych, informacyjnych, jak i lifestylowych. Scripps jest zdecydowany na dalszy rozwój swojej działalności poza USA i liczę w tym zakresie na jeszcze bliższą współpracę z radą nadzorczą i zarządem TVN" - powiedział Kenneth W. Lowe, cytowany w komunikacie.

"Rok 2016 był bardzo udany dla TVN. Kanał zwiększył swój udział w rynku o 2,7% w grupie komercyjnej (16-49 lat), osiągając największy wzrost wśród nadawców wielkiej czwórki. Jest również jedną z najczęściej oglądanych stacji na rynku (12,75% udziału w 16-49)" - dodał Lowe.

d2mt51f

"To dla mnie wielki zaszczyt móc dalej zarządzać TVN, który bez wątpienia jest jednym z najlepszych nadawców telewizyjnych w całej Europie. Jestem dumny z pracy, którą wykonał zespół w ostatnich sześciu miesiącach. Przed nami szanse na bliższą współpracę i integrację TVN ze Scripps Networks Interactive"- powiedział Jim Samples, cytowany w komunikacie.

W połowie ub.r. po ustąpieniu Markusa Tellenbacha z funkcji prezesa i dyrektora generalnego TVN, stanowisko objął Jim Samples - wcześniej szef rady nadzorczej TVN - który pierwotnie miał poprowadzić firmę do czasu wyboru nowego dyrektora generalnego TVN.

TVN to jedna z wiodących spółek mediowych w Polsce oferująca lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne: TVN, TVN 7 i TTV oraz dwanaście kanałów tematycznych dostępnych odpłatnie: TVN 24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, HGTV Home & Garden, Food Network, Travel Channel, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalny NTL Radomsko, które są udostępniane przez operatorów telewizji kablowej i satelitarnej.

(ISBnews)

d2mt51f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mt51f