Trwa ładowanie...
d3ejjsh

JSW finalizuje proces zbycia udziałów w OPA-ROW

Warszawa, 15.04.2015 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) finalizuje proces zbycia 24,8% udziałów w Ośrodku Pomiarów i Automatyki Rybnickiego Okręgu Węglowego (OPA-ROW), podała spółka w odpowiedzi na pytanie akcjonariusza.

Share
d3ejjsh

"JSW S.A. nigdy nie rozpatrywała możliwości zwiększenia stanu posiadania udziałów w OPA-ROW celem przejęcia kontroli nad tą spółką ze względu na inne priorytety inwestycyjne i biznesowe. Posiadane przez JSW S.A. udziały traktowane są jako inwestycja długoterminowa (portfelowa). Obecnie JSW S.A. finalizuje proces dezinwestycji tych aktywów" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśniono, JSW została wspólnikiem OPA-ROW w 1993 r., obejmując 19,9% udziału w kapitale zakładowym spółki. W wyniku umorzenia udziałów posiadanych przez Kompanię Węglową, w 2007 r. udział JSW wzrósł do 24,8%. Pozostałymi wspólnikami są pracownicy i byli pracownicy OPA-ROW.

Akcjonariusze JSW wyrazili zgodę na zbycie posiadanych przez JSW 24,8% udziałów w OPA-ROW celem dobrowolnego umorzenia podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia 31 marca br.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla.

(ISBnews)

d3ejjsh

Podziel się opinią

Share
d3ejjsh
d3ejjsh