Trwa ładowanie...
d4m0xcc

JSW nie przeprowadzi emisji euroobligacji przy obecnych warunkach rynkowych

Warszawa, 03.11.2014 (ISBnews) - Z uwagi na obecne warunki rynkowe zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zdecydował, że nie będzie przeprowadzał planowanej emisji euro obligacji, poinformowała spółka.
Share
d4m0xcc

"Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, że w związku z przeprowadzoną serią spotkań z wybranymi inwestorami instytucjonalnymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz Wielkiej Brytanii na potrzeby planowanej emisji euroobligacji podjął decyzję o nieuruchomieniu transakcji w obecnym terminie, z uwagi na warunki rynkowe" - czytamy w komunikacie.

Kilkanaście dni temu JSW informowała, że wybrała konsorcjum banków w związku z planowaną emisją euro obligacji i zamierza rozpocząć 22 października serię spotkań z inwestorami w USA i Wielkiej Brytanii. Spółka podała wówczas, że ostateczna decyzja o emisji euroobligacji wraz z parametrami finansowymi zostaną ustalone przez zarząd JSW po analizie warunków rynkowych.

Następnie Moody's Investors Service oraz Fitch Ratings nadały JSW ratingi dla spółki, a także w odniesieniu do planowanej emisji obligacji senior notes, które będą wyemitowane przez JSW Finance AB (publ), spółkę specjalnego przeznaczenia z siedzibą w Szwecji, utworzoną przez Polski Koks, podmiot zależny JSW.

d4m0xcc

Moody's nadał JSW rating korporacyjny na poziomie Ba2 z perspektywą stabilną, zaś Fitch - rating na poziomie B+ z perspektywą stabilną. Ponadto Moody's przyznał rating na poziomie Ba3 z perspektywą stabilną w odniesieniu do planowanej emisji, a Fitch rating na poziomie B+ z perspektywą stabilną dla planowanych papierów

Na początku sierpnia br. JSW wyemitowała 70 tys. obligacji o łącznej wartości nominalnej 700 mln zł oraz 16,37 tys. obligacji o łącznej wartości 163,75 mln USD na sfinansowanie nabycia przez JSW Kopalni Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice".

Wartość zaciągniętych zobowiązań finansowych emitenta na koniec czerwca br. wynosiła 1.286,3 mln zł, w tym zobowiązania handlowe wynosiły 942,0 mln zł, a zobowiązania inwestycyjne 241,3 mln zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.

(ISBnews)

d4m0xcc

Podziel się opinią

Share
d4m0xcc
d4m0xcc