Trwa ładowanie...
dfwem2d

JSW: Strajkuje 18% załogi, na urlopach i zwolnieniach lekarskich - 53,5%

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - Zgodnie z informacjami zebranym z kopalń, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) strajkuje obecne 4.776 osób spośród 26.296 zatrudnionych, czyli około 18% załogi, podała spółka. Jednocześnie absencja w firmie, wynikająca z urlopów i zwolnień lekarskich, wynosi 53,5%, podano także.

Share
dfwem2d

"To już 15 doba strajku. Każdy kolejny dzień strajku to nie tylko brak przychodów dla będącej w trudnej sytuacji firmy, ale także dla strajkujących, którzy za ten okres - zgodnie z ustawą - nie otrzymują wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie.

"Przypominamy, że główny oficjalnie zgłoszony postulat strajkowy - czyli 'posiłki profilaktyczne dla pracowników administracji' został spełniony przez zarząd JSW. Zarząd JSW wycofał się również z procedury zwolnień działaczy związkowych kopalni Budryk" - podano także.

Pracownicy JSW podjęli 28 stycznia br. bezterminowy strajk. Wcześniej w kopalniach JSW trwało dwudniowe referendum zorganizowane przez związki zawodowe. Pracownicy JSW mieli opowiedzieć się za potencjalnym strajkiem w sporze dotyczącym przywrócenia posiłków profilaktycznych dla pracowników powierzchni, w tym dla pracowników administracji. Zarząd apelował o rezygnację ze strajku, który określił jako nielegalny. Informował też, że jego koszt dla JSW to ok. 30 mln zł dziennie.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.

(ISBnews)

dfwem2d

Podziel się opinią

Share
dfwem2d
dfwem2d