Trwa ładowanie...

Już wkrótce zaleją nas sklepy Spar. Sieć zapowiada kolejne przejęcia

Wygląda na to, że wchodząca na polski rynek największa sieć sprzedaży detalicznej na świecie, Spar, ma duże ambicje. Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar, zapowiada otwarcie minimum 100 nowych sklepów w ciągu pierwszego półrocza 2020 roku. Oznacza to, że szykują się kolejne przejęcia.

Już wkrótce zaleją nas sklepy Spar. Sieć zapowiada kolejne przejęciaŹródło: Materiały prasowe
d25xp4i
d25xp4i

Od kilku miesięcy regularnie informujemy o wejściu na polski rynek nowej sieci sklepów, Spar i Eurospar. W wywiadzie udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar, spółki zależnej Spar Group, zdradza kolejne plany,

Z wywiadu możemy się dowiedzieć, że w pierwszej połowie 2020 roku sieć będzie liczyć powyżej 100 sklepów. To oznacza, że po przejęciu Piotra i Pawła, Spar Group zamierza poszerzyć swoją działalność o co najmniej 30 sklepów.

Wygląda na to, że Spar ma bardzo duże ambicje na polskim rynku. 100 sklepów i tak podaje się jako konserwatywny wariant. Jednak nie wiadomo na razie, które sieci zostaną przejęte. Ciągle trwają rozmowy - niektóre podmioty mają pojedyncze sklepy, inne 10-20, a jeszcze kolejne ponad 40. Wszystko zależy od tego, z którymi z nich uda się porozumieć. Dlatego bardzo możliwe, że już wkrótce znajdzie się obok was sklep Spar.

Zobacz też: Które czekoladki najbardziej przypominają "Ptasie mleczko"? Wielki test

Możliwe, że jedną z takich przejętych sieci będzie Tesco, które już od dłuższego czasu ma kłopoty na polskim rynku. Jednak Tomasz Syller nie podaje konkretów podziału. Zdradza jedynie, że znaczną część sklepów brytyjskiej sieci stanowią hipermarkety (pow. 2,5 tys. mkw.), a Spar interesuje się głównie sklepami o powierzchni poniżej 2 tys. mkw. z uwagi na koncentrację na sprzedaży świeżych produktów, a nie oferty non food.

Dodajmy tylko, że w tym przyypadku chodzi o Spar (należący do SPAR Group Ltd z RPA), który dopiero wszedł do Polski. Istnieje jeszcze inna sieć - SPAR Polska - która należy do Bać-Polu i jest w sporze ze SPAR International.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25xp4i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25xp4i