Trwa ładowanie...
d3rgvtg

JW Construction planuje nowe projekty na 3743 lokale na posiadanych gruntach

Warszawa, 23.12.2015 (ISBnews) - J.W. Construction Holding planuje uruchomienie nowych projektów na łącznie 3743 lokale na bazie posiadanego banku ziemi, poinformowała członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży Małgorzata Ostrowska. Ocenia ona również, że mijający rok był "bardzo pozytywny" dla spółki i 2016 będzie sprzyjał utrzymaniu sprzedaży mieszkań na wysokim poziomie.

Share
d3rgvtg

"Rok 2015 to był intensywny a zarazem bardzo pozytywny czas dla spółki J.W. Construction. Przede wszystkim udało się uruchomić duże projekty deweloperskie, jak trzeci etap Bliskiej Woli i Apartamenty Wola Invest, a także drugi etap Zielonej Doliny w Warszawie. Mijający rok był także udany pod względem sprzedażowym. Zakontraktowanie 1189 lokali po trzecim kwartale wskazuje na szeroko zakrojone prace zarówno inwestycyjne, jak i przygotowawcze do uruchomienia nowych projektów mieszkaniowych" - powiedziała Ostrowska, cytowana w komunikacie.

"Prognozy na przyszły rok są równie obiecujące. Na bazie posiadanych gruntów planujemy uruchomić nowe projekty na 3743 lokale. Mimo wymogu posiadania od 2016 roku minimalnego wkładu własnego na poziomie 15 %, niskie stopy procentowe w połączeniu ze wzrostem optymizmu nabywców, spowodowanym dobrą sytuacją gospodarczą w kraju, sprzyjać będą utrzymaniu sprzedaży mieszkań na wysokim poziomie" - dodała.

W 2015 r. spółka starała się dostosować politykę sprzedażową do zmian wynikających z regulacji rządowych i sytuacji makroekonomicznej w kraju. Głównym impulsem wpływającym na rynek w mijającym roku były utrzymujące się na niskim poziomie stopy procentowe, przekładające się na korzystne oprocentowanie kredytów mieszkaniowych oraz możliwość zakupu mieszkania w ramach rządowego programu MdM. Czynnikiem stymulującym popyt była również atrakcyjna cena oferowanych przez JW Construction nieruchomości, wskazała także dyrektor.

J.W. Construction Holding to polski deweloper mieszkaniowy, notowany od 2007 r. na warszawskiej giełdzie. Oprócz realizowania projektów deweloperskich, firma zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji.

(ISBnews)

d3rgvtg

Podziel się opinią

Share
d3rgvtg
d3rgvtg