Trwa ładowanie...

Kampania przeciwko sieci Subway. Drób hodowany w fatalnych warunkach

Obrońcy praw zwierząt alarmują: Subway wykorzystuje mięso kurczaków hodowanych w fatalnych warunkach. 4 grudnia zaczynają się protesty.

Kampania przeciwko sieci Subway. Drób hodowany w fatalnych warunkachŹródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: High Contrast
d1tg1l0
d1tg1l0

Aktywiści z fundacji im. Alberta Schweitzera uważają, że Subway wykorzystuje w swoich lokalach kurczaki hodowane w okrutnych warunkach.

"Przerost masy ciała uniemożliwiający poruszanie się, zniekształcenia oraz odparzenia kończyn, życie w ciągłym stłoczeniu, wysokie stężenie amoniaku w powietrzu, choroby oczu oraz układu oddechowego, regularne awarie systemu wentylacji, okrutny i pełen nieprawidłowości proces uśmiercania – tak wyglądają standardy panujące w większości hodowli przemysłowych brojlerów – kurcząt hodowanych na mięso" - czytamy w petycji, którą fundacja wystosowała do Subway'a.

4 grudnia rozpoczyna się ogólnoświatowa kampania, która ma wymóc na sieci poprawę standardów i rezygnację z mięsa pochodzącego z wielkich, przemysłowych hodowli.

Obejrzyj: Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Grudziądzu

"Sieć Subway od ponad dwóch lat unika wydania konkretnego oświadczenia w sprawie podniesienia dobrostanu kurcząt oraz dołączenia do Europejskiego Porozumienia, pomimo, iż placówki sieci w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie podniosły swoje etyczne standardy" – czytamy w petycji.

d1tg1l0

Fundacja im. Alberta Schweitzera, a wraz z nią 30 innych organizacji, opracowała tzw. europejskie porozumienia ws. kurcząt.

Porozumienie zakłada m.in. zakaz stosowania paszociągów, przez które kurczaki, pod koniec całego cyklu tuczu, nie są w stanie się poruszać.

Do porozumienia przystąpiło już ponad 200 firm z Europy i Stanów Zjednoczonych, które zadeklarowały, że podniosą standardy etyczne w hodowli drobiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tg1l0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tg1l0