Trwa ładowanie...
d38p6o8

Kancelaria Sejmu wyda w 2012 roku 412 mln zł

Wydatki Kancelarii Sejmu w 2012 roku mają wynieść ok. 412 mln złotych. O 500 złotych mają wzrosnąć ryczałty na biura poselskie. We wtorek komisja regulaminowa i spraw poselskich pozytywnie zaopiniowała projekt przyszłorocznego budżetu kancelarii.

Share
d38p6o8

Jak poinformował na posiedzeniu komisji szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla, dochód w 2012 roku ma wynieść nieco ponad 1,8 mln złotych, a wydatki 412 mln złotych.

Czapla zapowiedział, że wynagrodzenia pracowników Kancelarii Sejmu i uposażenia poselskie zostaną utrzymane na poziomie z 2011 roku - uposażenie to wynosi niecałe 10 tys., a dieta poselska to niecałe 2,5 tys. zł. Utrzymana zostanie także liczba etatów pracowników kancelarii, sześć etatów dla członków Prezydium Sejmu i dwa etaty dla szefa i wiceszefa kancelarii.

Szef Kancelarii Sejmu poinformował również, że w 2012 roku o 500 złotych ma wzrosnąć miesięczny ryczałt na biura poselskie. Będzie on wynosił nieco ponad 12 tys. złotych.

d38p6o8

Kancelaria zaplanowała 29 mln złotych na wydatki inwestycyjne i remontowe. Planowana jest m.in. adaptacja na potrzeby komisji dwóch sal klubowych w Nowym Domu Poselskim, a także wymiana klimatyzacji w pokojach w domu poselskim.

Wykonana ma być także dokumentacja do budowy budynku komisji sejmowych, który ma stanąć przy ulicy Wiejskiej, a także dokumentacja nowego budynku dla wszechnicy sejmowej i straży marszałkowskiej.

Jak powiedział Czapla, Kancelaria Sejmu chce sprzedać ośmioletnie samochody pozostające w jej posiadaniu oraz planuje zakup sześciu nowych samochodów, w tym jednego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Ponadto w przyszłym roku ma odbyć się konferencja przewodniczących parlamentów krajów UE. Będzie to - jak mówił Czapla - dwu, trzydniowe wydarzenie, w którym weźmie udział 50 szefów parlamentów krajów UE, państw obserwatorów i państw kandydujących do UE.

d38p6o8

Podziel się opinią

Share
d38p6o8
d38p6o8